تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰ 14 ربيع أول 1443 Wednesday, 20 October , 2021
1
اسلامی، در نشست خبری بیست و ششمين نمایشگاه الکامپ، بيان كرد:

اگر شهر تهران وارد وضعیت قرمز کرونایی شود برگزاری نمایشگاه به تعویق می افتد

  • کد خبر : 239765
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
اگر شهر تهران وارد وضعیت قرمز کرونایی شود برگزاری نمایشگاه به تعویق می افتد

نمایشگاه امسال به طور تخصصی‌تر برگزار می‌شود و قصدمان این است که بازدیدکننده متخصص در آن حضور داشته باشد. از این رو برای ورود بازدیدکنندگان عمومی به نمایشگاه سخت گیری می‌شود.

  1. رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: نمایشگاه امسال به طور تخصصی‌تر برگزار می‌شود و قصدمان این است که بازدیدکننده متخصص در آن حضور داشته باشد. از این رو برای ورود بازدیدکنندگان عمومی به نمایشگاه سخت گیری می‌شود.

blank

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، نشست خبری بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ، پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۹ تیر ماه ۱۴۰۰، با حضور حسین اسلامی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، محمدجواد قنبری معاون نمایشگاهی وزارت صنعت، محمد ثروتی مدیر اجرایی الکامپ و الکام‌استارز و جمعی از اصحاب رسانه به شکل حضوری و آنلاین، در محل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برگزار شد.

blank

حسین اسلامی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران

حسین اسلامی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، در ابتدای این نشست خبری، با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران برای برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ گفت: در این نمایشگاه یک سالن به ارائه دستاوردهای ۸ ساله معاونت علمی اختصاص دارد و سازمان فناوری اطلاعات نیز تمامی تلاش خود را برای حضور دستگاه‌های اجرایی در کنار بخش خصوصی در این نمایشگاه به کار گرفته است.

وی با بیان اینکه الکامپ امسال در فضایی بالغ بر ۱۲ هزار مترمربع پذیرای شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات است، گفت: تاکنون بیش از ۲۷۰ شرکت، برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند و برآوردمان این است که این تعداد به ۳۰۰ متقاضی برسد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، با تاکید بر اینکه تلاشمان این است که برگزاری این نمایشگاه به سمت تخصصی شدن پیش رود، ادامه داد: در این راستا سازوکارهای متعددی را برای تعداد شرکت‌ها و مخاطبان و ارائه محصولات در کنار مدیریت پروتکل‌های بهداشتی در این نمایشگاه اندیشیده ایم.

blank

اسلامی، پیرامون اینکه، اگر طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، شهر تهران وارد وضعیت قرمز کرونایی شود آیا این نمایشگاه برگزار خواهد شد یا خیر، گفت: ما مجوز برگزاری نمایشگاه الکامپ را از وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، در شرایط زرد و نارنجی داریم. تا قبل از روز برپایی نمایشگاه نیز از طریق همکاران با ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط را می‌سنجیم و در صورتی که تهران قرمز اعلام شود، این نمایشگاه لغو و به زمان دیگری موکول می‌شود.

وی افزود: تاکیدمان این است که تا قبل از شروع غرفه سازی و آماده سازی شرکت‌ها آخرین اخبار را دریافت کنیم و در صورت اعلام هشدار قرمز برای شهر تهران، این نمایشگاه لغو خواهد شد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، با بیان اینکه این نمایشگاه با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و طبق مقررات ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شود، در خصوص نامه شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به شرکت سهامی نمایشگاه‌ها برای تعویق چندماهه الکامپ گفت: ما نیز به دنبال زمان متفاوت‌تری برای برگزاری الکامپ بودیم و بر این اساس مذاکراتی با شرکت نمایشگاه‌ها برای تغییر تقویم نمایشگاهی داشتیم. اما با وجود برگزاری چندین جلسه و توافق قبلی با شورای مرکزی نظام صنفی، در نهایت مبتنی بر زمان بندی نمایشگاه‌ها، برگزاری الکامپ را برای تاریخ ۱۸ تیرماه دنبال کردیم.

اسلامی، گفت: با این وجود انتشار این نامه در فاصله ۱۰ روز مانده به برگزاری الکامپ با چه نیت و قصدی است، نمی دانم اما آنچه که مسلم است اینگونه چالش‌ها مغایر با منافع صنف فناوری اطلاعات است.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: با توجه به اینکه حکم ریاست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ۷ خردادماه به اتمام رسیده و حکمی از سمت رئیس جمهور تاکنون برای ریاست جدید ابلاغ نشده است، موضوعات اجرایی در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران از طریق رئیس این سازمان دنبال می‌شود.

blank

محمد ثروتی، مدیراجرایی نمایشگاه الکامپ و الکام‌استارز

محمد ثروتی، مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ و الکام‌استارز، در این نشست خبری، با تاکید بر اینکه در این نمایشگاه از فضای پرازدحام جلوگیری می‌کنیم، گفت: نمایشگاه امسال به طور تخصصی‌تر برگزار می‌شود و قصدمان این است که بازدیدکننده متخصص در آن حضور داشته باشد. از این رو برای ورود بازدیدکنندگان عمومی به نمایشگاه سخت گیری می‌شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری بخش‌های مختلف نمایشگاه نیز گفت: علاوه بر برگزاری بخش‌هایی مانند الکام تاکز و الکام پیج در این نمایشگاه، امسال برای نخستین بار بخش دانش آموزی الکامپ را با عنوان پینواستارز خواهیم داشت که با هماهنگی سازمان فناوری اطلاعات، موضوعات نوآورانه در قالب تیم‌های دانش آموزی در این رویداد ارائه خواهند شد.

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ و الکام‌استارز، با بیان اینکه حضور مجموعه‌های فعال در حوزه رمزارز نیز امسال در نمایشگاه الکامپ دیده شده است، افزود: پاویون‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش دانش بنیان و استارت آپ ها نیز از حضور در این نمایشگاه استقبال کرده اند.

ثروتی، تاکید کرد: با کمک و حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات به تیم‌های برتر حاضر در بخش الکام پیج جوایز ۲۰۰ میلیون تومانی اعطا خواهد شد و بر مبنای شاخص‌های نوآوری و عرضه فناوری نیز به غرفه‌های برتر جوایزی اعطا می‌شود.

وی در ادامه گفت: همزمان با برگزاری نمایشگاه الکامپ نمایندگان ۶ کشور خارجی در یک سالن تحت عنوان نمایشگاه اوراسیا با هدف برگزاری نشست‌های تخصصی برای ارتباطات تجاری حضور خواهند داشت. در همین حال تیم‌های فناوری اطلاعات از کشورها افغانستان و سوریه برای بازدید از الکامپ حضور می‌یابند.

مدیر اجرایی الکامپ در پایان سخنان خود اظهار داشت: در صورتی که تهران قرمز شد، مرجع برگزاری الکامپ، تشخیص ستاد ملیی کرونا است. ما به سلامتی مردم اهمیت می‌دهیم و در صورت هشدار قرمز برای تهران، حتی اگر شرکت‌ها وارد غرفه سازی شده باشند، برگزاری نمایشگاه به تاریخ بعد از هشدار شیفت پیدا می‌کند و از این بابت شرکت‌ها نباید نگرانی داشته باشند.

blank

محمدجواد قنبری، معاون نمایشگاهی نمایشگاه‌های بین المللی تهران

محمدجواد قنبری، معاون نمایشگاهی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، در ادامه این نشست خبری، با بیان اینکه الکامپ مهمترین رویداد فضای مجازی و فناوری اطلاعات کشور محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: باید نگاه دقیق‌تر به فضایی کسب و کارهای این حوزه در تحقق شعار سال که تولید و پشتیبانی و مانع زدایی ها است، داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه قطعاً سلامت مردم اولی تر است، گفت: استانداردهای لازم را برای برگزاری نمایشگاه الکامپ درنظر گرفته ایم. اما با این وجود تلاش داریم که قبل از غرفه سازی، هماهنگی‌های لازم با ستاد ملی مقابله ا کرونا انجام شود. حتی در صورت دستور توقف ستاد کرونا و با وجود غرفه سازی شرکت‌ها نیز، غرفه‌ها تا زمان برگزاری بعدی نمایشگاه همانطور باقی خواهند ماند تا مشارکت کنندگان متضرر نشوند.

گفتنی است، بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ، از ۱۸ تا ۲۱ تیرماه سالجاری، از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود.

blank

لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=239765

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code