انتشار ۶۰۰ میلیون دلار صکوک توسط IILM

انتشار ۶۰۰ میلیون دلار صکوک توسط IILM

شرکت بین‌المللی اسلامی مدیریت نقدینگی (IILM) مستقر در مالزی اقدام به انتشار ۶۰۰ میلیون دلار صکوک کوتاه‌مدت کرده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه خبری zawya، شرکت بین‌المللی اسلامی مدیریت نقدینگی (IILM) مستقر در کوالالامپور مالزی، دو صکوک کوتاه‌مدت A-۱ با ارزش ۶۰۰ میلیون دلار را منتشر کرده است. این در حالی است که ۳۰۰ میلیون دلار صکوک با دوره یک ماهه و نرخ سود ۰.۲۷ درصد و ۳۰۰ میلیون دلار صکوک با دوره سه ماهه و نرخ سود ۰.۴ درصد ارائه شده است.

به نقل از شرکت بین‌المللی اسلامی مدیریت نقدینگی، این اقدام بیش از ۱٫۱۹ میلیارد دلار تقاضا را برای هر دو صکوک به خود اختصاص داده است. در این میان، معامله‌گران اولیه اسلامی مستقر در منطقه شورای همکاری خلیج فارس (PGCC) توانسته‌اند نقش مهمی در تخصیص و مدیریت این نوع از صکوک‌ها داشته باشند.

براساس گزارش پورتال بانکداری اسلامی، شرکت بین‌المللی اسلامی مدیریت نقدینگی (IILM) مستقر در مالزی با هدف ایجاد ابزارهای مالی مطابق با احکام شریعت اسلامی برای کمک به بانک‌های اسلامی خارج از کشور در مدیریت نقدینگی کارآمد و مؤثر و نیز تشویق به افزایش سرمایه‌گذاری در ژانویه سال ۲۰۱۱ رسماً آغاز به کار نموده است.

سهامداران موسس این شرکت که توسط هیأت خدمات مالی اسلامی تأسیس شده، شامل بانک‌های مرکزی کشورها و مقامات پولی و نظارتی است و در حال حاضر، بانک‌های مرکزی کشورهای اندونزی، کویت، لوگزامبورگ، مالزی، قطر، موریس، نیجریه، ترکیه، امارات متحده عربی، بانک توسعه اسلامی و شرکت اسلامی برای توسعه بخش خصوصی (ICD) از اعضای شرکت مدیریت بین‌المللی نقدینگی اسلامی به شمار می‌روند.

با توجه به فعالیت گسترده این شرکت در استفاده از این ابزار مالی اسلامی، مجموع ارزش کل صکوک منتشرشده توسط IILM به ۲٫۵۱ میلیارد دلار رسیده است که سهم این معاملات شرعی از کل دارایی‌های ملموس حدود ۷۱ درصد می‌باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به این نشانی مراجعه کنند.

منبع : ایبنا

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code