امضای تفاهم‌نامه میان سازمان‌های بورس و ثبت احوال برای سرعت بیشتر کارها

امضای تفاهم‌نامه میان سازمان‌های بورس و ثبت احوال برای سرعت بیشتر کارها

رئیس کل سازمان بورس گفت: در جلسه اخیر شورای عالی بورس مقرر شد طی دو سه روز آینده تفاهم‌نامه‌ای امضا شود تا اقداماتی که ارتباط بین بازار سرمایه و سازمان ثبت اسناد را شکل می‌دهد، انجام پذیرد و با سهولت و سرعت زیاد انجام شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ذبیح الله خداییان در حاشیه یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی بورس در ارتباط با مفاد و تفاهمات این جلسه گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی، در جلسه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، موضوع تعامل سازمان بورس با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دستور کار قرار گرفته بود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: ما در این جلسه به یکسری تفاهمات با سازمان بورس و اوراق بهادار رسیدیم از جمله اینکه، کلیه استعلامات بین دو سازمان بصورت الکترونیکی و در کوتاه‌ترین فرصت ممکن اتفاق بیافتد و بتوانیم در آینده نزدیک، در قالب یک پنجره واحد به همکاری با هم ادامه دهیم.

خدائیان افزود: همچنین در مواردی که لازم باشد اجراییه‌ای صورت بگیرد، با توجه به الکترونیکی شدن فرآیندهای اجرای اسناد رسمی می توان از این فرصت برای سرعت بخشیدن به کارها استفاده کرد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: همچنین در این جلسه تصمیم گرفتیم در ارتباط با استعلامات سازمان بورس از بانک‌های اطلاعاتی ما و بالعکس، در جهت اجرای اسناد رسمی، نهایت تعامل را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای انجام این امور مقرر شد، موضوعات دسته‌بندی شوند تا در هفته قوه قضاییه بتوانیم تفاهم‌نامه‌ای در جهت تسهیل امور با هم داشته باشیم.

خدائیان افزود: در همین راستا، کارگروهی مامور تدوین این تفاهم نامه شدند تا بتوانیم در این فرصت کوتاه آن را اجرا کنیم.

حسن قالیباف اصل نیز در خصوص تصمیمات جلسه شورای عالی بورس و اوراق بهادار گفت: در این به تفاهماتی در حوزه ارتباطات سازمان بورس با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رسیدیم و خوشبختانه بحث‌های خوبی در این جلسه مطرح و قرار شد یک میز خدمت ویژه در بازار سرمایه با این سازمان داشته باشیم.

رییس کل سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: همچنین در مورد اسناد و مدارک مورد نیاز در بازار سرمایه و نیز بحث پنجره واحد مباحث و توافقاتی بین دو سازمان انجام شد.

قالیباف اظهار داشت: خوشبختانه این توافق شکل گرفت که طی دو سه روز آینده این تفاهم‌نامه امضاء شود تا به این ترتیب اقداماتی که ارتباط بین بازار سرمایه و سازمان ثبت اسناد را شکل می‌دهد، انجام پذیرد و بسیاری از فرایندهایی که بین بازارسرمایه و سازمان ثبت اسناد انجام می شود با سهولت و سرعت زیاد انجام شود.

درج نماد یک شرکت لیزینگی بر تابلوی بورسبازدهی ۲۸ درصدی شاخص فرابورس، در آخرین ماه بهار

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code