الزامات جدید دستورالعمل پذیرش از تیرماه اجرایی می‌شود

الزامات جدید دستورالعمل پذیرش از تیرماه اجرایی می‌شود

مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران اعلام کرد: دستورالعمل جدید پذیرش از اول تیرماه اجرا می‌شود و فرابورس قرار است تا پایان مردادماه امسال نیز تدوین دستورالعمل جدید رتبه‌بندی مشاوران پذیرش را به تکمیل برساند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سارا سادات اخلاقی با اعلام اینکه مدارک و مستندات پذیرش باید از اول تیرماه از طریق سامانه الکترونیکی پذیرش در اختیار فرابورس قرار بگیرد، اظهار کرد: براساس دستورالعمل جدید پذیرش، عرضه و معامله اوراق بهادار در بازارهای فرابورس ایران، مشاور پذیرش ملزم به تشکیل تیم پذیرش است.

به گفته مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران، این تیم شامل متعهد خرید، حسابرس مستقل و بازرس قانونی متقاضی­ پذیرش، مشاور حقوقی متقاضی پذیرش و مشاور حقوقی مشاور پذیرش با مسئولیت مشاور پذیرش می‌شود.

اخلاقی همچنین به برخی الزامات دستورالعمل پذیرش اشاره کرد و گفت: مشاوران پذیرش از اول تیرماه سال ۹۹ باید گزارش ریسک و گزارش کتبی در خصوص میزان انطباق وضعیت مالی، حقوقی و عملیاتی شرکت متقاضی را با الزامات و مقررات بازار سرمایه و دیدگاه خود نسبت به پذیرش شرکت متقاضی در زمان ارائه درخواست پذیرش شرکت‌ها به فرابورس ایران ارائه کنند.

او ضمن توصیه به مشاوران درباره مطالعه شرایط جدید پذیرش در بازارهای اول و دوم فرابورس که در سایت cmr.seo.ir درج شده است، از آن‌ها خواست مفاد مرتبط با وظایف مشاور پذیرش را که در ماده ۲۳ مکرر به آن اشاره شده و نیز رویه اجرایی فرآیند پذیرش که در ماده ۲۹ مکرر آمده است، مطالعه کنند.

اخلاقی همچنین یادآور شد به درخواست‌هایی که خارج از سامانه پذیرش ارائه می‌شود، به صورت شفاهی پاسخ داده خواهند شد.

لازم به ذکر است آدرس سامانه پذیرش فرابورس ایران به نشانی farasa.ifb.ir قابل دسترسی و مشاهده شرکت‌ها و مخاطبان است.

دلیل افزایش قیمت مسکن از زبان وزیر راه/ وعده پرداخت وام ودیعه مسکن به مستأجران/ بورس مسکن در راه استاز معاملات هفته آخر خردادِ بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا چه خبر؟رشد ۷۵هزار واحدی شاخص بورس در هفته پایانی خرداد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code