اخبار بورس

افزایش ۱۸۱۲۷ واحدی شاخص کل بورس

افزایش ۱۸۱۲۷ واحدی شاخص کل بورس

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۸۱۲۷ واحدی معادل ۱.۲۸ درصد به یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۱۴۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۶۴ واحدی به ۲۰ هزار و ۶۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه هشتم دیماه ۹۹)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۴۷۳۷ واحدی معادل ۱.۲۸ درصد به رقم ۳۷۵ هزار و ۵۴۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۳۰۱۰ واحدی معادل ۰.۶۴ درصد، عدد ۴۶۹ هزار و ۱۲۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۹۷۰ واحدی به رقم ۳۰۷ هزار و ۷۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۸۰۶۱ واحد افزایش را رقم زد و به سطح دو میلیون واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۲۸۶۲ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۴۸ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۸۰۷۶ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۱۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شستا، تاپیکو، کگل و کچاد، با بیشترین افزایش، تاثیر زیادی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فخاس، ونیکی، تیپیکو، اخابر، بوعلی و شیران، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۵۹۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۱ میلیون و ۴۶۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۱۲ هزار و ۸۶۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وآذر(سرمایه‌گذاری‌توسعه‌آذربایجان‌) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای دلر، سصفها، خنصیر، پدرخش، شکربنو سفار بود. همچنین نماد معاملاتی غنوش(نوش‌ مازندران‌) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای دسبحا، غبهنوش، دزهراوی، لبوتان، خزر و برکت بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، شپنا، خساپا، سیتا، خگستر و امین، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی وآذر، کاما، شپنا، شکربن، سصفها، خنصیر و دیران با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای بوعلی، برکت، غبهنوش، غپینو، ولپارس، خزر و انرژی۱ بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایعی همچون محصولات چوبی، فراورده نفتی و محصولات کاغذ، روند افزایشی داشتند و شاخص صنایع مواد دارویی، زراعت، اطلاعات و ارتباطات و وسایل ارتباطی با کاهش مواجه شدند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن