افزایش میانگین معاملات بازار سهام به یک میلیون و ۲۰۰ هزار معامله در روز

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت امور اقتصادی و دارایی از افزایش میانگین تعداد معاملات در سامانه‌های معاملاتی بورسی روزانه از ۲۰ هزار به یک میلیون و ۲۰ هزار معامله خبر داد.

افزایش میانگین معاملات بازار سهام به یک میلیون و 200 هزار معامله در روز – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی عبدالهی با اعلام این خبر در خصوص ارتقای سامانه معاملاتی بازار سرمایه بیان داشت: طی جلسات برگزار شده در سازمان بورس و اوراق بهادار برنامه های این سازمان برای ارتقای سطح پایداری سامانه های معاملاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: افزایش بسیار زیاد تعداد معاملات و فشار خیلی زیاد روی سامانه، با وجود تمهیداتی که از قبل اندیشه شده چالش‌های فنی جدیدی را پدید آورده که تا کنون سابقه نداشته.

عبدالهی گفت: در همین راستا با بررسی پیشنهادات و گزینه های مختلف مقرر شد در کوتاه مدت با تحلیل نتایج شبیه سازی ها، بررسی دقیق تر موضوع و انجام اقدامات فنی مشکلات حل و فصل شود.

به گزارش سنا، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: با پیگیری های صورت گرفته تصمیم بر آن شد که در میان مدت بروز رسانی سامانه و بومی سازی آن با سرعت بیشتری صورت پذیرد. همچنین شرکت های بورس و فرابورس می توانند در جهت طراحی و پیاده سازی سامانه های معاملاتی اقدامات لازم را در کنار سایر گزینه ها انجام دهند.

فرابورس هم برای مبارزه با کرونا آستین‌ها را بالا زد

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code