اخبار بورس

افزایش بیش از ۱۹ هزار واحدی شاخص کل بورس

افزایش بیش از ۱۹ هزار واحدی شاخص کل بورس

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۹۱۴۸ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد به یک میلیون و ۳۷۴ هزار و ۴۹۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۲۶ واحدی به ۱۹ هزار و ۵۳۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه پانزدهم دیماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۰۰۳ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد به رقم ۳۵۹ هزار و ۱۷۷ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۷۷۷ واحدی معادل ۱.۴۹ درصد، عدد ۴۶۲ هزار و ۴۷۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۴۳۶ واحدی به رقم ۳۰۲ هزار و ۷۲۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۴۷۸۵ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۳۱ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۶۳۷۳ واحد افزایش به رقم یک میلیون واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۰۳۷۹ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۹۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، وبملت، فملی، اخابر و خودرو، با بیشترین افزایش، تاثیر زیادی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی خبهمن، ونیکی، برکت، کویر، بوعلی و پاکشو، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۴۳۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۵۹۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۴ هزار و ۴۸۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد آپ(آسان پرداخت پرشین) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای وساخت، وساخت، غدام، شبهرن، غچین و امید بود. همچنین نماد معاملاتی ددام(داروسازی زاگرس فارمد پارس) با ۴.۷۳ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای غپینو، دشیمی، برکت، ولپارس، دسبحا و کفرا بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، برکت، ولپارس، خودرو، شپنا، ثامید و کاما، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی کمند، غنوش، خنصیر، وکار، ونفت، خزر و چدن با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای انرژی۱، بوعلی، بوعلی، برکت، وسخراج، غپینو و ثاخت بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع مختلف با افزایش همراه شدند. بر این اساس شاخص صنایع ذغال سنگ، محصولات چوبی، اطلاعات و ارتباطات، وسایل ارتباطی، کاشی و سرامیک، محصولات فلزی و بانکها روند صعودی را به ثبت رساندند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن