اخبار بورس

افت ۳۲ هزار واحدی شاخص تحت تاثیر مجامع بزرگان بورس

افت ۳۲ هزار واحدی شاخص تحت تاثیر مجامع بزرگان بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۳۲هزار واحد افت کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۶میلیارد و ۸۰۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۲هزار و ۵۱۴میلیارد تومان در یک میلیون و ۶۲۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۳۲هزار و ۶۶۶واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۸۰۹هزار و ۳۳واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، ارتباطات سیار ایران و پتروشیمی نوری با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۶۰۳میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۳۵۷میلیارد تومان در ۷۳۴هزار و ۹۵۴نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۰۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۸۵۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، سرمایه‌گذاری صبا تامین و بانک دی با افت خود مانع رشد بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

اصلاح زورکی شاخص بورس، تحت فشار عرضه‌های سنگین حقوقی‌هاشاخص بورس ۹۲۷۴ واحد رشد کرد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن