افت عجیب "دارا یکم" در روزی که دارایی‌های این صندوق صف خرید بودند

افت عجیب "دارا یکم" در روزی که دارایی‌های این صندوق صف خرید بودند

در حالی که سهام شرکت‌های حاضر در پرتفوی صندوق سرمایه‌گذاری واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) در روز جاری مثبت و صف خرید بودند، واحدهای این صندوق افت بیش از ۱۷درصدی را تجربه کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پس از پذیرش واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری واسطه‌گری مالی یکم در اردیبهشت امسال، از روز ۷ تیرماه جاری واحدهای این صندوق در تالار شیشه‌ای قابلیت دادوستد پیدا کرده‌اند.

واحدهای این صندوق که در زمان پذیره‌نویسی ۱۰ هزار تومان بودند، در پی رشد و افزایش قیمت سهام شرکت‌های حاضر در این صندوق، در زمان بازگشایی ارزش بیشتری یافتند و در حدود ۲۲ هزار تومان در آن روز دادوستد شدند و پس از آن نیز با توجه به رشدی که دارایی‌های این صندوق در بازار سهام داشتند، واحدهای "دارا یکم" با استقبال بیشتر و در پی آن افزایش قیمت قابل‌توجهی روبه‌رو شدند.

گفتنی است بخشی از سهام بانک‌های تجارت، ملت و صادرات به‌همراه سهام دو شرکت بیمه اتکایی امین و بیمه البرز در قالب واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری واسطه‌گری مالی یکم قرار دارند و بر این اساس زمانی که سهام این شرکت‌ها رو به رشد باشند، منطقی است که ارزش واحدهای این صندوق نیز روند رو به رشدی به خود بگیرند.

این در حالی است که در جریان معاملات امروز بازار سهام، در حالی که سهام این ۵ شرکت با استقبال سهامداران مواجه بودند و این نماها با صف خرید به کار خود پایان دادند، در اتفاقی عجب معامله‌گران افت بیش از ۱۷٫۵درصدی واحدهای دارا یکم را شاهد بودند.

"دارا یکم" تا اطلاع ثانوی بعد از زمان اصلی بازار معامله می‌شود

انتهای پیام/+

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code