اخبار بانک ها

افتتاح گاوداری۶هزاررأسی باحمایت ۳۸۵ میلیاردریالی بانک کشاورزی

در استان کردستان صورت گرفت:

افتتاح گاوداری۶هزاررأسی باحمایت ۳۸۵ میلیاردریالی بانک کشاورزی

گاوداری شیری ۶۰۰۰راسی شرکت شیر و دام دشت گل کردستان که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث شده است، روز سه شنبه ۲۳ دی ماه در مراسمی با حضور رییس بنیاد مستضعفان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان کردستان، این گاوداری در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با ۷۰ هزار متر مربع زیربنای تاسیسات در شهرستان قروه احداث شده و یکی از بزرگترین گاوداری های غرب کشور است که از مجموع۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بالغ بر ۳۸۵میلیارد ریال توسط تسهیلات بانک کشاورزی و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال ۹۱ تامین شده است.

بر اساس این گزارش، ظرفیت مولد این گاوداری ۳ هزار راس است و در مجموع کل گله به ۶ هزار راس خواهد رسید. سالانه در این گاوداری ۷۰۰ راس تلیسه ،۲۸ هزار تن شیر خام صنعتی و ۳۰۰ تن گوشت قرمز تولید خواهد شد. در حال حاضر روزانه ۹۰ تن شیر خام در این واحد تولید می شود که به واحدهای صنایع لبنی در استان های کردستان ،کرمانشاه، همدان و زنجان ارسال خواهد شد.

شایان ذکر است راه اندازی این گاوداری برای ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

منبع : ایبنا

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن