اخبار بانک ها

افتتاح مرکز بزرگ لجستیک وپایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی

با دستور رئیس جمهور و با حمایت بانک کشاورزی؛

افتتاح مرکز بزرگ لجستیک وپایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی

با دستور رئیس جمهور و با حمایت بانک کشاورزی بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی کشور به صورت ویدئو کنفرانس صبح روز پنچشنبه ۳۰ دیماه، در در استان مازندران افتتاح شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان مازندران، با حمایت ۱۰۲۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و با هدف اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی و ایجاد و معرفی برند ایرانی برای محصولات کشاورزی در بازارهای جهانی، مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس، در زمینی به مساحت ۳۱ هکتار و با داشتن ۷۸ هزار متر مربع سالن های مجهز برای آماده سازی و بسته بندی، رنگ آوری، آزمایشگاه، واحد IQF، نمایشگاه و سایر خدمات پنجره واحد تجاری و به ظرفیت سالانه ۳۳۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به بهره برداری رسید.

این مرکز در فاز اول با امکان تهیه و آماده سازی ۱۳۰ هزار تن کالا و ارسال به صورت انبوه، مستمر و تحت پوشش یک برند، ظرفیت نگهداری و ذخیره سازی ۹۰ هزار تن انواع میوه، سبزی، گوشت، مرغ و سایر محصولات کشاورزی را داراست.

بانک کشاورزی بازوی اجرایی جهش تولید در کشور و منبع اصلی تامین سرمایه در بخش کشاورزی، سهم بسزایی دراحداث چنین مجموعه‌ای عظیم و افتخارآفرینی داشته است که به اشتغالزایی ۳۰۰ نفر به طور مستقیم و با تکمیل این طرح ۱۵۰۰۰ نفر به طور غیر مستقیم کمک کرده است.

بر اساس این گزارش، قلی زاده مدیر عامل پایانه صادرات روماک گستر نیز در مراسم افتتاحیه این طرح، طی سخنانی از همکاری بانک کشاورزی و حمایت های استاندار و مقامات استانی تشکر و قدردانی کرد.

منبع : ایبنا

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن