نماد سایت پول بانک

اعضای اصلی و علی‌البدل شورای مرکزی نظام مهندسی انتخاب شدند

 • اعضای اصلی و علی‌البدل شورای مرکزی نظام مهندسی انتخاب شدند

  رئیس کمیسیون عمران مجلس از انتخاب ۳۲ نفر اعضای اصلی و علی‌البدل شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان توسط رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

  – اخبار اقتصادی –

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ۲۲ اردیبهشت ماه امسال پس از حاشیه‌های متعدد درباره نحوه برگزاری انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان،‌ سرانجام این انتخابات به‌صورت آنلاین و با حضور نماینده رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در ساختمان شورای مرکزی برگزار شد.

  مهدی اژدری مقدم رئیس هیئت اجرایی نهمین دوره انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی پس از برگزاری این انتخابات گفته بود: در نتیجه رای‌گیری و با رعایت همه موارد قانونی از ۹۵ داوطلب حاضر در این انتخابات ۶۴ نفر انتخاب شدند.

  وی افزود: برمبنای قانون، این ۶۴ نفر به وزیر راه و شهرسازی معرفی شده تا از بین آنها ۲۵ عضو اصلی و ۷ عضو علی البدل را به‌عنوان اعضای نهمین شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور برای مدت ۳ سال انتخاب شوند.

  قرار بود تا اواخر اردیبهشت امسال و حداکثر اوایل خردادماه ۳۲ نفر عضو اصلی و علی‌البدل توسط وزیر راه و شهرسازی انتخاب شوند که در این اتفاق روی نداد. در این بین برخی سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها از جمله تهران خواستار افزایش سهم خود در شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان شده بودند.

  حدود سه ماه پس از برگزاری انتخابات، رئیس کمیسیون عمران مجلس از انتخاب ۳۲ نفر از منتخبان شورای مرکزی نظام مهندسی خبر داد و به تسنیم گفت: وزیر راه و شهرسازی از بین ۶۴ منتخب انتخابات، ۳۲ نفر را انتخاب کرده است.

  وی افزود: احتمالا طی روزهای آینده این افراد معرفی خواهند شد. پس از آن بین این ۳۲ نفر رای‌گیری شده و سه نفر دارای بیشترین رای برای ریاست بر شورای مرکزی نظام مهندسی از سوی وزیر راه و شهرسازی به رئیس‌جمهوری برای صدور حکم معرفی می‌شوند.

  به گزارش تسنیم، دیماه سال ۹۸ با حکم رئیس‌جمهور سابق،‌ احمد خرم برای ۳ سال به‌عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی کشور منصوب شده بود. این در حالی بود که وی ۳۰ بهمن سال گذشته طی حکمی از سوی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی برکنار و جای خود را به حمزه شکیب داد.

  اختصاصی|سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور منصوب شدتأیید خبر تسنیم؛ احمد خرم از ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان برکنار شد

  انتهای پیام/

  منبع : تسنیم  

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  خروج از نسخه موبایل