اصلاح ۱۲ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز هفته

اصلاح ۱۲ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز هفته

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۲ هزار واحد افت کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۹میلیارد و ۵۱۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۶هزار و یک میلیارد تومان در یک میلیون و ۶۶۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۲هزار و ۳۴۷واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۷۴۱هزار و ۲۹۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، گروه مپنا و بانک ملت شد و در مقابل شرکت‌های صنایع سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت تهران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۲۶۰واحد، کل (هموزن) ۷۴۱۱واحد، قیمت (هموزن) ۴۸۷۸واحد، آزاد شناور ۲۳۳۴۱واحد و شاخص‌‌ بازار اول ۱۵۳۱۱ واحد افت و شاخص بازار دوم ۳۸۲ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۴۳۳میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۹۲۳میلیارد تومان در ۷۶۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۷واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۱۶۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و سرمایه‌گذاری تامین صبا شد و در مقابل شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و بیمه پاسارگاد با افت خود مانع رشد بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص بورس ۲۷ هزار واحد رشد کردثبت رکورد پرش ۸۵ هزار واحدی شاخص بورس در یک روز معاملاتیصعود بی‌چون‌وچرای شاخص بورس به قله ۱۷۰۰۰۰۰ واحد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code