اصلاح زورکی شاخص بورس، تحت فشار عرضه‌های سنگین حقوقی‌ها

اصلاح زورکی شاخص بورس، تحت فشار عرضه‌های سنگین حقوقی‌ها

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۳هزار واحد افت کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۱۳میلیارد و ۸۳۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۲۳هزار و ۲۴۴میلیارد تومان در ۲میلیون و ۵۹۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۳هزار و ۳۰۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۸۴۱هزار و ۶۰۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۳۳۱میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۲۹میلیارد تومان در یک‌میلیون و ۵۷۵هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۶۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۵۵۶ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، سنگ‌آهن گهر زمین و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تأمین، ذوب‌آهن اصفهان و پتروشیمی زاگرس با افت خود مانع رشد بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص بورس ۹۲۷۴ واحد رشد کردرشد ۱۴۰هزارواحدی شاخص بورس در هفته سوم تیرماه

انتهای پیام/+

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code