اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۵/۱۴

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۵/۱۴

امروز سهامداران شرکت‌های پارس سرام، تولید مواد اولیه داروپخش و نفت سپاهان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گروه کارخانجات صنعتی تبرک، جنرال مکانیک و هتل پارسیان کوثر اصفهان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد یک هزار و ۴۵۵واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۹۴هزار و ۷۹۵واحد به کار خود پایان داد و سرمایه بیش از ۱۳میلیارد و ۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲۴هزار و ۶۵۸میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۴۷۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های پارس سرام، تولید مواد اولیه داروپخش و نفت سپاهان امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری رنا، سیمان صوفیان و کربن ایران بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۳۶۶میلیون ورقه به‌ارزش ۹هزار و ۲۸۴میلیارد تومان در ۷۵۶هزار و ۶۹۶نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۷۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های گروه کارخانجات صنعتی تبرک، جنرال مکانیک و هتل پارسیان کوثر اصفهان بیشترین رشد را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، مدیریت انرژی امید تابان هور و ذوب آهن اصفهان بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

سیستم معاملات بورس تا ۳ ماه آینده تغییر می‌کنددرخواست جهانگیری از وزارت اقتصاد و سازمان بورس برای حراست از بازار سهام

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code