اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۴/۱۰

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۴/۱۰

امروز سهامداران شرکت‌های لبنیات پاک، قطعات اتومبیل ایران و آهنگری تراکتورسازی ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، فرابورس ایران و سیمان لار سبزوار در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه رشد ۶۴هزار و ۹۱۱واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۶هزار و ۸۵۰واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۵میلیارد و ۷۹۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۰هزار و ۳۵میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۱۵۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های لبنیات پاک، قطعات اتومبیل ایران و آهنگری تراکتورسازی ایران امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های نهادهای مالی بورس انرژی، قند اصفهان و فرآورده‌های نسوز پارس بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۲۴۱میلیون ورقه به‌ارزش ۱۱هزار و ۳۹۸میلیارد تومان در ۶۳۱هزار و ۷۴۸نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۶۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۵۱۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، فرابورس ایران و سیمان لار سبزوار بیشترین رشد را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه و تولید برق عسلویه مپنا بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

شاخص بورس از قله ۱٫۵ میلیون واحد هم عبور کرد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code