رپورتاژ آگهی

ارز دیجیتال استلار Stellar

چه چیزی در میان سریعترین سیستم عامل های بلاکچین رایج است؟ پاسخ دقیق به این سوال دشوار نیست اگر نگاهی دقیق به سیستم عامل های برجسته و نوظهور بلاکچین بیندازیم. تمام سیستم عامل های در حال ظهور بلاکچین در ازای سه ترکیب برنده شرط بندی می کنند! افزایش سرعت، مقیاس پذیری و کاهش هزینه معاملات در مقایسه با اسلاف قدیمی.

و بلاک چین Stellar در یک لیگ است. اگر تمرکز کافی روی این سه حوزه نباشد، تقریباً غیرممکن است که یک بستر بلاکچین از آن استفاده کند.

در حال حاضر، ارز دیجیتال استلار Stellar در میان ۱۰ سیستم عامل محبوب بلاکچین قرار دارد. ارز دیجیتال استلار Stellar Lumens (XLM) یکی از ارزهای رمزپایه پیشرو است که با افزایش و استقبال پیوسته در بازار روبرو می شود.

در این مقاله، ما به جنبه های زیر بستر زنجیره بلوکی Stellar خواهیم پرداخت:

 • ارز دیجیتال استلار Stellar چیست؟
 • شبکه Stellar در مقابل org
 • ویژگی های بلاک چین Stellar چیست؟
 • Stellar Blockchain چگونه کار می کند؟
 • ارزش Stellar از کجا استخراج شده است؟
 • هزینه معامله پایه در شبکه استلار چیست؟
 • هزینه راه اندازی و هزینه های ادغام یک dApp در شبکه Stellar چقدر است؟
 • معاملات چند ارزی در Stellar

ارز دیجیتال استلار Stellar

ارز دیجیتال استلار Stellar یا XLM  یک پروتکل پرداخت است که بر اساس فناوری دفتر کل توزیع شده است. این پروتکل امکان معاملات سریع و مرزی بین هر جفت ارز را فراهم می کند. از بسیاری جهات، به سایر ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاکچین شباهت دارد.

طبق وب سایت آنها ، بلاکچین Stellarپلتفرمی است که بانک ها، سیستم های پرداخت و مردم را به هم متصل می کند” و هدف آن “جابجایی سریع، قابل اعتماد و تقریباً بدون هزینه” است.

Stellar Lumen (XLM)، واحد پول دیجیتالی بومی Stellar، کل دامنه عملکرد شبکه بلاکچین را تأمین می کند. در آغاز راه اندازی شبکه Stellar ، ۱۰۰ میلیارد XLM / Stellar Lumens ایجاد شد.

تنها سازوکار دیگر برای ایجاد XLM تورم است. برای محاسبه رشد اقتصادی و لومنهای از دست رفته، نرخ تورم سالانه ۱٪ ثابت وجود دارد. Lumens تازه ایجاد شده هر هفته تولید می شود و از طریق روش رأی گیری مستقیم توزیع می شود.

شبکه Stellar در مقابل Stellar.org

شبکه ارز دیجیتال استلار Stellar به فناوری دفتر توزیع شده اشاره دارد که معاملات مالی را تسهیل می کند. این فناوری منبع باز، توزیع شده و متعلق به جامعه است.

از طرف دیگر، Stellar.org یا بنیاد توسعه Stellar سازمانی غیرانتفاعی است که به لحاظ مالی، توسعه ابزارها و ابتکارات اجتماعی در سراسر شبکه Stellar کمک می کند. کارمندان Stellar برای شبکه Stellar کد می نویسند، اما این فناوری مستقل از سازمان است.

ویژگی های بلاک چین Stellar چیست؟

اکنون که به طور خلاصه دانستیم بلاکچین Stellar چیس ، بیایید سریع ویژگی های مهم را مرور کنیم:

 • پایگاه داده Stellar غیر متمرکز و منبع باز است(ویژگی های برجسته یک بستر واقعی بلاکچین)
 • زمان تأیید معامله ۳ تا ۵ ثانیه است که توسط سازوکار اجماع آن تسهیل می شود.
 • این می تواند هزاران تراکنش در ثانیه را پشتیبانی کند.
 • چندین امضا و قراردادهای هوشمند را امکان پذیر می کند.
 • نرخ تورم سالانه ۱٪ دارد.

بلاکچین ارز دیجیتال استلار Stellar چگونه کار می کند؟

مانند هر سیستم عامل دیگر بلاکچین، معاملات در شبکه Stellar به یک دفتر عمومی مشترک و توزیع شده اضافه می شوند. استلار از الگوریتم اجماع مبتنی بر موافقت نامه فدراسیون بیزانس (FBA) ، به نام “پروتکل اجماع ستاره ای” (SCP) استفاده می کند.

SCPمعاملات سریع را با هزینه کمتری تسهیل می کند، و همه افراد در شبکه طی چند ثانیه در مورد اعتبار تراکنش به توافق می رسند. هر شرکت کننده (به نام گره) که به افزودن معاملات به دفتر جهانی کمک می کند ، شبکه کوچک خود را از سایر شرکت کنندگان قابل اعتماد انتخاب می کند.

این شبکه های کوچک Quorum Slices نامیده می شوند. شبکه گسترده Stellar می تواند در مورد معاملات معتبر به توافق برسد و به شرط همسان شدن Quorum Slices ، همان را سریعاً به دفتر اضافه کند.

ارزش ارز دیجیتال استلار Stellar  از کجا استخراج می شود؟

Stellar یک شبکه مبادله جهانی است که توانایی میزبانی هزاران مبادله بین ارزها و رمزها در هر ثانیه را دارد. از این رو، دارای ارزش و کاربرد بی چون و چرایی است.

انتقال ارزهای رمزپایه و / یا ارزهای فیات کاری طولانی مدت و گران است. Stellar آن را سریع و ارزان می کند. XLM ارز رمزنگاری شده پشتیبانی شده در Stellar Wallet  برای پرداخت هزینه های معامله و مدیریت حساب ها در شبکه Stellar استفاده می شود.

هزینه معامله پایه در شبکه استلار چیست؟

هزینه پایه برای معامله در شبکه Stellar مبلغ اسمی مربوط به هر عملیات تراکنش است. این هزینه انگیزه سود ندارد. به عنوان یک عامل بازدارنده برای فعالیتهای مخرب مانند حملات DoS  عمل می کند.

در حال حاضر، هزینه پایه ۰٫۰۰۰۰۱ XLM است. فرستنده معامله متحمل هزینه می شود. این هزینه توسط دفتر جمع آوری می شود و متعاقباً در روند تورم توزیع می شود.

هزینه شروع و هزینه ادغام یک dApp در شبکه Stellar چیست؟

استفاده از شبکه Stellar کاملاً رایگان است. کلیه نرم افزارهای مورد نیاز برای ادغام تحت مجوز Apache نسخه ۲٫۰ مجاز هستند. اجازه استفاده تجاری، اصلاح و / یا توزیع را می دهد.

از نظر Stellar، ادغام به روند فنی اتصال به شبکه Stellar اشاره دارد. این به معنای پیکربندی سیستم های موجود یا جدید برای مکالمه با شبکه Stellar است.

مجتمع کنندگان برای ادغام با Stellar باید منابع فنی اختصاص دهند. توسعه فنی براساس اندازه و تجربه تیم توسعه بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ ساعت طول می کشد.

بنابراین، فرض کنید از بلاک چین شخص ثالث به عنوان ارائه دهنده خدمات BaaS  استفاده می کنید. در این صورت، تمام هزینه هایی که متحمل می شوید مربوط به مشاوره تخصصی و هزینه تیم توسعه است.

ارز دیجیتال استلار Stellar 

معاملات چند ارزی در ارز دیجیتال استلار Stellar

یکی از ویژگی های اصلی Stellar معاملات چند ارز است. به عنوان مثال، شما می توانید برای دوست خود که در ایالات متحده آمریکا زندگی می کند پول به دلار ارسال کنید. این ارز خارجی غیر متمرکز یکپارچه ویژگی منحصر به فرد Stellar است. معاملات می تواند به یکی از روشهای زیر انجام شود (برای سهولت مراجعه، USD / EUR را به عنوان مثال در نظر خواهیم گرفت):

تبادل مستقیم

شبکه ارز دیجیتال استلار Stellar  می تواند با مراجعه به مبادله USD / EUR هر کسی را که می خواهد EUR را با دلار USD خریداری کند شناسایی کند. اگر خریدار پیدا کند، معامله بلافاصله اتفاق می افتد.

تبادل غیر مستقیم

شبکه Stellar همچنین می تواند به دنبال افرادی باشد که مایل به دریافت دلار در ازای XLM هستند زیرا می تواند آن شخص را به شخصی که به دنبال XLM است در ازای دریافت یورو متصل کرده و معامله را موفقیت آمیز انجام دهد.

زنجیره تبدیل

سرانجام، اگر هیچ یک از این تبدیل ها در دسترس نباشد، شبکه می تواند از یک زنجیره تبدیل عبور کند. به عنوان مثال، USD / EUR ، EUR / BTC ، BTC / XLM ، XLM / EUR

نتیجه گیری

در چنین سناریویی، پلت فرم بلاکچین ارز دیجیتال استلار Stellar  نوید می دهد و شاید راه را برای یک شبکه مالی غیرمتمرکز جهانی که برای منبع باز است، هدایت کند. این تضمین می کند که شرکت کنندگان با توافق در مورد صحت یا اعتبار معاملات یکدیگر معاملات را به طور دقیق ثبت و جمعاً حفظ می کنند. در چنین شبکه ای، سازمان های جدید به سرعت ورود پیدا می کنند و دسترسی مالی را به جوامع فاقد خدمت گسترش می دهند. اگر به دنبال آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال هستید بهترین سایت برای آموزش سایت علیرضا محرابی است که به شما عزیزان پیشنهاد میشود.

نمایش بیشتر

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن