اخبار بورس

ادامه روند نزولی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

ادامه روند نزولی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۷ هزار و ۴۸۷ واحدی معادل ۰.۶۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۸ هزار و ۳۹۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۳ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۹۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه بیست و نهم بهمن ماه ۹۹)، شاهد ادامه روند نزولی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۹۵۳ واحدی معادل ۰.۶۰ درصد به رقم ۳۲۳ هزار و ۱۵۲ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۹۳۲ واحدی معادل ۰.۲۱ درصد، عدد ۴۳۸ هزار و ۹۶۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۶۰۹ واحدی به رقم ۲۸۶ هزار و ۹۵۷ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۹۰۷۱ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۶۲ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۵۳۸۰ واحد کاهش به رقم ۹۰۶ هزار و ۲۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۵۴۸۷ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۰۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، تاپیکو، وبملت و وغدیر با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وپارس، شبندر، شبریز و برکت، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۱۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۹۱ هزار و ۲۷۱ نوبت معامله و به ارزش ۶۹ هزار و ۹۷۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد مداران(داده‌پردازی‌ایران) با ۵.۹۶ درصد رشد و پس از آن، نمادهای لبوتان، شبریز، ولیز، پارسیان و پارسیان بود. همچنین نماد معاملاتی شستا(سرمایه گذاری تامین اجتماعی) با ۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای سصفها، وملی، وخارزم، ونوین، بترانس و وپست قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شپنا، شبندر، فملی، ولپارس، وپارس، شتران و سیتا به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی وپارس، پارند، سیتا، کمند، دیران و خنصیر با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای شستا، کلوند، خساپا، خودرو، وتجارت، پتایر و کدما بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع «سایرمالی»، «محصولات چوبی» و «سیمان» با افزایش همراه شدند و شاخص صنایع «چند رشته ای ص»، «فلزات اساسی»، «فلزات اساسی»، «فنی مهندسی» و «محصولات چرمی» با روند کاهشی مواجه شدند.

منبع خبر

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن