ارز دیجیتال

احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۶۰٬۰۰۰ دلار با توجه به معاملات استیبل کوین‌ها

همزمان با نزدیک‌شدن قیمت بیت کوین به ۶۰,۰۰۰ دلار، دو شاخص تکنیکال نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین می‌تواند به سطوح بالاتری برسد.

به گزارش کریپتوپوتیتو، پس از یک آخر هفته آرام که قیمت بیت کوین کم‌وبیش بدون تغییر باقی ماند، نوسانات اخیر بیت کوین اهداف صعودی جدیدی را مشخص کرد.

به‌گفته تحلیل‌گران کریپتوکوانت (CryptoQuant) ممکن است دلایلی برای این روند صعودی وجود داشته باشد.

چندی پیش کریپتوپوتیتو گزارش داد که قیمت بیت کوین علی‌رغم نوسانات آخر هفته در حوالی ۵۵,۰۰۰ دلار ثابت مانده است.

با این حال، با آغاز هفته جدید و در روز دوشنبه شاهد تحولات مثبتی در رابطه با قیمت بودیم، چراکه بیت کوین در عرض چند ساعت حدود ۳,۵۰۰ دلار افزایش یافت و به بیش از ۵۸,۰۰۰ دلار رسید.

از منظر تکنیکال، این اتفاق بیانگر دو موضوع است: اول اینکه نشان داد تقاضای قابل‌توجهی در زیر محدوده ۵۵,۰۰۰ دلار وجود دارد، زیرا خریداران اجازه ندادند که قیمت بیت کوین برای مدت‌زمان طولانی زیر این سطح باقی بماند و این افت قیمتی با احیایی نسبتاً سریع جبران شد.

از سوی دیگر نشان داد که بیت کوین در حال حاضر با مقاومت سنگینی در محدوده ۵۸,۰۰۰ تا ۵۸,۳۵۰ دلار مواجه است. این محدوده قیمتی اوج تاریخی قبلی در ۲۱ فوریه ۲۰۲۰ (۳ اسفند) را نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین به ۵۸,۳۵۰ رسید. همچنین این محدوده در یک خط روند نزولی قرار گرفته است و به‌عنوان ناحیه‌ای مهم در نظر گرفته می‌شود. در هر صورت، بالاتر از این محدوده قیمتی، هدف ۶۰,۰۰۰ دلار قرار دارد.

امروز چندین اتفاق نیز رخ داده است که می‌تواند ادامه روند صعودی را تسریع کند. ویزا، بزرگ‌ترین پردازشگر پرداخت جهان، اعلام کرده است که تراکنش USDC را بر روی اتریوم تسویه می‌کند. هر چند به نظر می‌رسد این خبر به رشد سریع اتریوم منجر شود، حقیقت این است که خبر مزبور، کل صنعت ارزهای دیجیتال را به جلو سوق می‌دهد.

همه ما می‌دانیم که بیت کوین ارز شماره یک این صنعت است. این موضوع جهت بازار را برای بزرگترین بخش آن مشخص کرده و در آینده نزدیک هیچ نشانه‌ای مبنی بر کند شدن این روند وجود ندارد.

در هر صورت، کریپتوکوانت، شرکت ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل در حوزه ارزهای دیجیتال، اظهار داشته است که میزان استیبل کوین‌های موجود در صرافی‌ها اخیراً به اوج تاریخی خود رسیده است.

این موضوع به این معنی است که در حال حاضر سرمایه‌های زیادی در صرافی‌ها وجود دارد که هنوز در موقعیت‌ها استفاده نشده‌اند. علاوه بر این، تحلیل‌گران معیار دیگری را با نام نسبت استیبل کوین‌ها (Stablecoins Ratio) ارائه کرده‌اند. این معیار تعداد بیت کوین‌ها را در مقایسه با میزان استیبل کوین‌هایی که در صرافی‌ها وجود دارد، اندازه‌گیری می‌کند. این معیار از ماه نوامبر (آذر) تاکنون در پایین‌ترین سطح قرار دارد.

این نشانه قوی دیگری است و نشان می‌دهد فشار فروش قابل‌توجهی در این بازه قیمتی وجود ندارد.

احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۶۰٬۰۰۰ دلار با توجه به معاملات استیبل کوین‌ها

در این باره بیشتر بخوانید

  • آیا به پایان اصلاح قیمت بیت کوین نزدیک شده‌ایم؟
  • چه بر سر بازار ارزهای دیجیتال آمده است؟/ تحلیلگران پاسخ می‌دهند
  • تحلیلگر ناشناس: بیت کوین تا ماه اکتبر امسال به ۱۶,۰۰۰ دلار خواهد رسید!
  • تحلیلگر مطرح: هاوینگ بیت کوین قیمت آن را به بیش از ۲۰,۰۰۰ دلار می‌رساند
  • اگر تاریخ تکرار شود، هدف بعدی بیت کوین ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد بود

منبع

نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن