آخرین وضعیت طرح ساماندهی سهام عدالت

آخرین وضعیت طرح ساماندهی سهام عدالت

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم گفت: طرح ساماندهی سهام عدالت بر تعیین تکلیف افرادی تمرکز دارد که یا ثبت‌نام نهایی کرده‌اند یا مستحق دریافت سهام عدالت هستند، اما تاکنون سهام به آنها اعطا نشده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم گفت: طرح ساماندهی سهام عدالت نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده، اما هنوز به تصویب نرسیده است.

عباس مقتدایی افزود: طرحی که در مجلس تدوین و تحویل هیئت رئیسه شده، منتظر طی مراحل قانونی و حقوقی و به‌دنبال این است که مشمولان و شرکت‌های سرمایه‌پذیر و به‌نوعی ساماندهی سهام عدالت را دنبال کند.
وی اظهار داشت: تمرکز طرح مزبور بر تعیین تکلیف افرادی است که ثبت‌نام نهایی کرده‌اند و همینطور کسانی که مستحق دریافت سهام عدالت هستند اما تاکنون این سهام به آنها اعطا نشده است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم گفت: ماده (۲) این طرح می‌گوید اشخاصی که در قید حیات هستند یا وراث متوفیانی که سهام عدالت آنان تعیین تکلیف و اسامی آنها به‌عنوان ثبت‌نام شدگان نهایی در سامانه اینترنتی سهام عدالت مستقر در سازمان خصوصی‌سازی درج شده است، از مشمولان دریافت سهام عدالت محسوب می شوند.
وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است طی دو ماه از اجرای این قانون، فهرست افراد ۱۴ سال به بالا را که در شش دهک اول درآمدی قرار دارند، اما سهام عدالت ندارند، به سازمان خصوصی‌سازی ارسال کند.
مقتدایی اظهار داشت: ماده مزبور می‌افزاید "این افراد مشمولان جدید سهام عدالت تلقی می‌شوند و دولت موظف است به آنها تا سقف ۵ نفر برای هر خانوار، سهام عدالت اعطا کند".
وی یادآور شد: ناگفته نماند بررسی نهایی روی طرح مزبور هنوز صورت نگرفته و امکان دارد تغییرات و پیشنهادات جدیدی روی آن اعمال شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code