احداث ۵۵ مدرسه در استان گلستان توسط بنیاد برکت

پول بانک: تاکنون ۵۵ مدرسه و ۳ مرکز بهداشت توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان گلستان احداث شده است.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان گلستان با اعلام این خبر گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا به امروز خدمات زیادی را در حوزه‌های مختلف به محرومان کشور ارایه کرده است.

محمدمهدی سلمان‌زاده که در مراسم تجلیل از خادمین استان گلستان و امضای تفاهم‌نامه‌ی بیمه‌ی خادمان اماکن مذهبی و بقاع متبرکه با اداره‌ی کل اوقاف و امور خیریه‌ی استان گلستان سخن می‌گفت، احداث بیمارستان «برکت فاطمه‌‏الزهرا» در مینودشت و ساخت سه مرکز بهداشت، ۸ خانه‌ی عالم و ۵۵ مدرسه را از جمله برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان گلستان ذکر کرد که از طریق بنیاد برکت به انجام رسیده است.

وی اظهار داشت: گازرسانی به منازل محرومان، کمک به درمان بیماران، حمایت از ایتام و … از دیگر اقداماتی است که در دستور کار این ستاد قرار دارد. سلمان‌زاده افزود:  هم‌چنین یک مدرسه‌ی ۱۶ کلاسه که توسط بنیاد برکت احداث شده، در دهه‌ی وقف امسال در گنبدکاووس با حضور استاندار افتتاح خواهد شد.

مسئول بیمه‌‌ی برکت منطقه‌ی شمال کشور نیز در این مراسم از قرارگرفتن یک‌هزار و ۴۰۰ خادم مساجد تحت پوشش بیمه‌ی تکمیلی برکت خبر داد.

کاویانی با بیان این مطلب اظهار داشت: با امضای تفاهم‌نامه با اداره‌ی اوقاف گلستان در مرحله‌ی نخست یک‌هزار و ۴۰۰ خادم تحت پوشش بیمه‌ی درمان تکمیلی قرار می‌گیرند.

وی افزود: این بسته‌های درمانی با تعهدات فراگیر و کافی و با حداقل هزینه و تمهیدات ویژه برای خادمین در نظر گرفته شده است. هم‌چنین با تأکید مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ی استان گلستان در نظر داریم تا این پوشش فراگیر را به حدود ۲۰ هزار نفر برسانیم تا بتوانیم حمایت‌هایی را در حوزه‌های جراحی محدود، بستری و غیره انجام دهیم.

مسئول بیمه‌ی برکت منطقه‌ی شمال کشور بیان داشت: در تفاهم‌نامه‌ی اوقاف و امور خیریه‌ی استان گلستان با بنیاد برکت، ۵ خدمت بیمه‌ای در حوزه‌های بیمه‌ی درمان تکمیلی، بیمه‌ی حوادث بقاع متبرکه و مساجد، بیمه‌ی مسئولیت مدنی هیأت امنا، رؤسای هیأت امنای مساجد و اماکن متبرکه و بیمه‌ی خودرو و بیمه‌ی خادمین ارایه خواهد شد.

وی ادامه داد: در بیمه‌ی حوادث، همه‌ی مساجد و بقاع متبرکه با حداقل هزینه در برابر تمامی حوادث طبیعی و غیرمترقبه بیمه خواهند شد.

کاویانی در پایان گفت: یکی دیگر از پوشش‌های بیمه‌ای، بیمه‌ی آتش‌سوزی منازل خادمان و هیأت امنای مساجد و امکان متبرکه است که تحت پوشش این خدمت قرار خواهند گرفت.

انتشار خبر: مهران احمدی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code