گذر شاخص بورس از ارتفاع ۲ میلیون واحد

گذر شاخص بورس از ارتفاع ۲ میلیون واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۹هزار واحدی در ارتفاع ۲‌میلیون و ۳۴ هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۸میلیارد و ۸۲۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۹هزار و ۱۲۴میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۹۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۹هزار و ۱۷۴واحدی، در ارتفاع ۲ ‌میلیون و ۳۴هزار و ۲۱۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنابع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت تهران، پتروشیمی پردیس و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۰۳۰۱واحد، کل (هم‌وزن) ۴۲۸۰واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۸۰۹واحد، آزاد شناور ۴۵۷۵۶واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۲۴۶۲۵و ۹۵۵۲۸واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۷۸۰میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۸۹۷میلیارد تومان در یک میلیون و ۶۲۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۵واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱هزار و ۱۲۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی تندگویان و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند

شاخص بورس قله ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ واحد را پس گرفت

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code