کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا، از بانک صادرات تسهیلات می‌گیرند

رییس اداره کل اعتبارات خبر داد:

کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا، از بانک صادرات تسهیلات می‌گیرند

رییس اداره کل اعتبارات بانک صادرات از پرداخت ١٢٠میلیون ریال تسهیلات به ازای هرشاغل کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا و پرداخت ١۶٠میلیون ریال تسهیلات به ازای هرنیروی کار شاغل در واحدهای تعطیل شده خبر داد.

به گزارش ایبِنا از روابط‌ عمومی بانک صادرات ایران، مصطفی ضمیری با اعلام این خبر گفت: این بانک با هدف کمک به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا و همچنین حفظ اشتغال و تامین هزینه‌های عملیاتی این واحدها، به معرفی‌شدگان سامانه «کارا» تسهیلات پرداخت می‌کند. بر اساس دستورالعمل‌های بانک مرکزی، اشخاص حقیقی و حقوقی فعال دارای مجوز کسب یا تولید در بخش‌ها و رسته‌های تعیین شده از سوی وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تحقیقات و فناوری اطلاعات، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی که فعالیت‌های آنها در دوره شیوع کرونا با اختلال مواجه شد، مشمول این تسهیلات می‌شوند. این تسهیلات تنها به متقاضیانی تخصیص خواهد یافت که در سامانه «کارا»ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام کرده و به بانک معرفی شده باشند.

وی افزود: این تسهیلات برای شاغلین در واحدهای کسب و کار با تعداد کمتر از ۵٠ نفر به ازای هر شاغل ١٢٠ میلیون ریال در دو مرحله به صاحب مجوز کسب و کار پرداخت می‌شود که ٧٠ درصد آن برای پرداخت دستمزد شاغلین و ٣٠ درصد برای هزینه‌های عملیاتی واحد کسب و کار آسیب‌دیده از کرونا اختصاص خواهد یافت.

ضمیری گفت: این تسهیلات برای کسب و کارهایی که از شیوع این بیماری بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده‌اند، به ازای هر شاغل ١۶٠ میلیون ریال در نظر گرفته شده که در دو مرحله به فاصله یک ماه پرداخت می‌شود و ۵٠ درصد تسهیلات به منظور پرداخت دستمزد شاغلان و ۵٠ درصد برای هزینه‌های عملیاتی مرتبط با کسب و کار در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: مکانیسم واریز مبالغ این تسهیلات به حساب نیروی کار و کارفرما در زمان انعقاد قرارداد به تایید سازمان تامین اجتماعی خواهد رسید و در سامانه «کارا» درج می‌شود. ضمیری ادامه داد: رانندگان مسافربری درون و برون‌شهری خویش‌فرمای بیمه‌پرداز نیز در قالب این طرح تا سقف ۶٠ میلیون ریال به صورت یک‌جا از این تسهیلات استفاده خواهند کرد.

رییس اداره کل اعتبارات بانک صادرات ایران با اعلام اینکه نرخ سود این تسهیلات ١٢ درصد و زمان بازپرداخت آن ٢۴ ماهه است، اظهار کرد: این تسهیلات با سه ماه تنفس در اختیار متقاضیان و واجدان شرایط قرار می‌گیرد.

منبع : ایبنا

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code