کاهش ۶۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه پالایشگاه چینی در پی شیوع کرونا

شرکت سینوپک چینی در پی شیوع ویروس کرونا تولید خود را حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز معادل ۱۲ درصد کاهش می دهد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت سینوپک چین، بزرگترین پالایشگاه آسیا، تولید خود را در ماه جاری میلادی حدود ۱۲ درصد کاهش می‌دهد که بیشترین حد کاهش طی یک دهه گذشته است. شیوع ویروس کرونا به تقاضا و توزیع سوخت آسیب رسانده است.

این پالایشگاه دولتی تولید خود را حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز معادل ۱۲ درصد میانگین تولید روزانه آن که در سال گذشته پنج میلیون بشکه در روز بود، کاهش می دهد.

به علاوه پالایشگاه های مستقل در شرق استان شاندونگ چین که به آنها تیپات می‌گویند و روی هم یک پنجم واردات نفت چین را برعهده دارند، فعالیت خود را ۳۰ تا ۵۰ درصد پایین آورده و به کمتر از نصف ظرفیت خود رسانده اند. این سطح پایین فعالیت از ۲۰۱۵ تا حالا سابقه نداشته است.

ییک تی، مدیرعامل شرکت SIA انرژی چین گفت:« به خاطر پیش بینی ضربه خوردن تقاضا، فعالیت سینوپک کاهش یافته است تا از قیمت داخلی سوخت حمایت کند».

کاهش تولید پالایشگاه سینوپک به همراه پالایشگاه های مستقل چین باعث می شود تولید کنندگان اوپک به فکر تمدید قرارداد کاهش تولید یا شدیدتر کردن میزان این کاهش بیفتند.

اوپک و متحدانش ۵۰۰ هزار بشکه دیگر از تولید نفت خود کم می کنندقیمت جهانی نفت امروز ۹۸/۱۱/۱۵|قیمت نفت افزایشی شد

سینوپک جمعه گذشته از پالایشگاه‌ها خواست تولید خود را کاهش دهند و به هر کدام با توجه به تقاضای سوخت در آن منطقه، سهمیه های مشخصی داد.

سینوپک از نزدیک شرایط متغیر بازار را کنترل می کند و برای اطمینان از عرضه کافی سوخت آماده است.

به گفته منابع، کاهش تولید پالایشگاه های چین در ماه فوریه به حدود ۲٫۵ میلیون تن معادل حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز می رسد. ولی این پالایشگاه‌ها باید برای پاسخ سریع در صورت عوض شدن شرایط بازار آماده باشند.

انتهای پیام/۷۰

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code