چگونه اقتصاد را قوی کنیم؟| گفتگو با دژپسند درباره ۳ برنامه وزارت اقتصاد برای تحقق اقتصاد قوی

وزیر اقتصاد، با اشاره به ۳ برنامه کلان وزارت اقتصاد برای تحقق اقتصاد قوی، گفت: بعد از تحریم صادرات نفت بلافاصله طرحهایی را برای بخشهای غیرنفتی لحاظ کردیم تا در تجهیز و تامین مواد اولیه و واسطه‌ای مشکلی ایجاد نشود.

– اخبار اقتصادی –

فرهاد دژپسند در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به الزامات تحقق اقتصاد قوی گفت: برنامه‌های ویژه‌ای برای تحرک اقتصاد ایران و تغییر وضعیت رکودی در نظر گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم با اجرای این برنامه‌ها در مسیر تحقق اقتصاد قوی گام برداریم.

وزیر اقتصاد گفت: در راستای تحقق اقتصاد قوی طرح و برنامه‌هایی برای تامین مالی دولت و اقتصاد ایران، اصلاح روشها و همچنین افزایش تحرک اقتصاد در نظر گرفته‌ایم.

دژپسند با اشاره به موانع تحقق اقتصاد قوی و رشدهای اقتصادی پایدار در کشور گفت: متاسفانه بعد از هدف قرار گرفتن بخشهای از اقتصاد ایران تحت تاثیر تحریمهای خارجی با چالشهایی رو به رو شدیم. در حال حاضر صادرات نفت ایران مورد هدف تحریمهای اقتصادی آمریکا قرار گرفته است، اما بلافاصله تصمیم گرفتیم روی بخشهای غیر نفتی تمرکز کنیم.

در حال حاضر طرحهایی را برای تجهیز سرمایه و تامین منابع مالی مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای در دستور کار قرار داده‌ایم تا عقب ماندگی رشد اقتصادی در سنوات اخیر جبران شود.

چگونه اقتصاد را قوی کنیم؟| یادداشت تسنیم: ۴ راهکار مشخص برای مقابله با تحریم فروش نفت/ گاز بفروشیمچگونه اقتصاد را قوی کنیم؟|حاج اسماعیلی: دولت به جای تاسیس کارخانه جدید، مشکل کارگاه‌های موجود را حل کندچگونه اقتصاد را قوی کنیم؟|ندری: فساد و تورم ۲ مانع جدی اقتصاد قوی؛ مسئولان تازه نفس نیاز داریمچگونه اقتصاد را قوی کنیم؟|حسین‌زاده: رونق «تولید داخل» ما را از تمام بحران‌ها عبور خواهد دادچگونه اقتصاد را قوی کنیم؟|لاهوتی: کاهش وابستگی به نفت و تولید صادرات محور، ۲ راهکار مهم قوی شدن اقتصاد استچگونه اقتصاد را قوی کنیم؟|سبزعلیپور: باید کاربلدها به عرصه مدیریت اقتصاد برگردندچگونه اقتصاد را قوی کنیم|پروین‌پور: نهضت مسکن‌سازی، بهترین راهکار تقویت اقتصاد ایران/ دید دولت و مجلس غلط است

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code