ورق بورس برگشت/ شاخص بورس آماده برای فتح قله ۲میلیون واحد

ورق بورس برگشت/ شاخص بورس آماده برای فتح قله ۲میلیون واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۵۵هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۸۶۴هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۳میلیارد و ۵۶۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲۱هزار و ۷۶۸میلیارد تومان در بیش از ۲میلیون و ۷۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵۵هزار و ۷۷۶واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۸۶۴هزار و ۹۴۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان و سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های بانک پارسیان، پرداخت الکترونیک سامان کیش و سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۴۷۱۰واحد، کل (هم‌وزن) ۱۳۳۶۴واحد، قیمت (هم‌وزن) ۸۷۸۷واحد، آزاد شناور ۶۸۱۰۴واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۳۹۱۰۰ و ۱۱۹۶۵۲ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۵۰۲میلیون ورقه به‌ارزش ۷هزار و ۷۸۰میلیارد تومان در ۹۴۴هزار و ۳۷نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۴۶واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۳۲۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و ذوب‌آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، بانک دی و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

اصلاح زورکی شاخص بورس، تحت فشار عرضه‌های سنگین حقوقی‌هاشاخص بورس ۹۲۷۴ واحد رشد کرد

انتهای پیام/+

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code