نواک: روسیه برای تصمیم‌گیری در مورد کاهش تولید نفت به زمان نیاز دارد

روسیه اعلام کرد برای تصمیم گیری در خصوص پیوستن به هرگونه کاهش بیشتر تولید نفت از سوی اوپک نیاز به زمان بیشتری دارد.

نواک: روسیه برای تصمیم‌گیری در مورد کاهش تولید نفت به زمان نیاز دارد – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اوپک تلاش می کند روسیه را مجاب کند که در واکنش به شیوع ویروس کرونا در چین و کاهش مصرف جهانی نفت تولید نفت را بیش از پیش کاهش دهد، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه از اعلام حمایت کشورش از این اقدام اوپک خودداری کرد.

یک هیئت کارشناسی که به اوپک و متحدانش از جمله روسیه مشاوره می دهد اخیرا پیشنهاد کرده که این کشورها تولید نفت خود را به صورت موقت ۶۰۰ هزار بشکه دیگر کاهش دهند.

تولیدکنندگان عضو اوپک پلاس قرار است طی روزهای ۵ و ۶ مارس در وین دیدار کنند، اما با توجه به تاثیر شدید ویروس. کرونا بر بازار جهانی نفت ممکن است این نشست به ماه جاری میلادی موکول شود.

نواک گفت، مسکو برای ارزیابی وضعیت به زمان بیشتری نیاز دارد. وی حاضر به اعلام موضع شفاف روسیه در این زمینه نشد. موضع گیری کجدار و مریز روسیه در این زمینه سبب افت قیمت نفت شد.

وزیر انرژی روسیه در پاسخ به این سوال که موضع مسکو در خصوص کاهش بیشتر تولید چیست گفت: «من نمی توانم همین الان در مورد موضعم به شما چیزی بگویم. شاید ما موضعمان را هفته آینده اعلام کنیم.»

وی افزود: «روسیه برای تحلیل وضعیت بازار به چند روز زمان نیاز دارد.»

به گفته نواک، تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی ممکن است به دلیل ویروس کرونا و دیگر عوامل منفی ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد.

وی همچنین گفت نوسان مصرف به عوامل دیگری همچون لیبی، ایران ونزوئلا نیز بستگی دارد. نواک پیش بینی کرد که شتاب رشد تولید نفت آمریکا کاسته شود. «رشد تولید در آمریکا در حال کند شدن است. سال گذشته آنها رشد ۱٫۳ میلیون بشکه ای تولید را داشتند. امسال ما انتظار داریم این رقم کمتر از یک میلیون بشکه باشد… رشد تولید نفت در آمریکا به دلیل افت قیمت ها در حال کاهش است.»

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code