موفقیت تامین مالی ۳۰هزار میلیارد ریالی فولاد مبارکه از مسیر بورس کالا

موفقیت تامین مالی ۳۰هزار میلیارد ریالی فولاد مبارکه از مسیر بورس کالا

مرحله سوم عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده شرکت فولاد مبارکه اصفهان در حالی امروز به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال در بورس کالا انجام شد که این شرکت در ۳ مرحله انتشار این اوراق موفق شد از مسیر بورس ۳۰هزار میلیارد ریال جذب نقدینگی کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات امروز بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران سومین مرحله عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان در نماد "عفولاد ۴" به تعداد ۱۱ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۱۹ قرارداد انجام شد که با استقبال خریداران، کل این اوراق در محدوده قیمت ۸۵۷ هزار و ۹۷۰ ریال تا ۸۵۸ هزار ریال از طریق شرکت کارگزاری بانک ملت به فروش رسید تا به این ترتیب، تامین مالی ۳۰ هزار میلیارد ریالی فولاد مبارکه اصفهان طی سه مرحله با موفقیت به پایان برسد.

شایان ذکر است، معاملات ثانویه این اوراق که با هدف تامین سرمایه در گردش این مجتمع فولادی منتشر شد، از فردا مورخ ۲۹ تیر ماه ۹۹ آغاز شده و تا ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

بر پایه این گزارش، اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده ( به همراه اختیار خرید و فروش تبعی)، با نام و قابل معامله در بورس کالای ایران بوده و هر قرارداد معادل ۱۰ کیلوگرم محصول ورق گرم نوردیده است.

همچنین قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی ۱۱۸٫۵ درصد قیمت پایه عرضه اولیه در سررسید اوراق و قیمت اعمال در اختیار خرید تبعی ۱۱۹ درصد قیمت پایه عرضه اولیه در سررسید اوراق تعیین شده است. همچنین قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه قیمت پایه در عرضه اولیه به علاوه ۱۷٫۵ درصد سالیانه روزشمار تعیین شده است.

بانک‌ها و سازمان بورس به مشمولان سهام عدالت ضرر زدند

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code