معامله ۱۴۶ هزار میلیارد ریالی بورس کالا در اردیبهشت

معامله ۱۴۶ هزار میلیارد ریالی بورس کالا در اردیبهشت

معامله ۳ میلیون و ۳۸۸ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۴۶ هزار میلیارد ریال بود در ماه گذشته در تالارهای مختلف بورس کالای ایران رقم خورد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی ماه گذشته، شاهد معامله ۳ میلیون و ۳۸۸ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۴۶ هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با معاملات ماه قبل ۸۷ درصد رشد حجم و ۹۱ درصد رشد ارزش معاملات را نشان می دهد.

همچنین در این مدت تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران افزون بر ۲ میلیون و ۶۲۲ هزار تن انواع کالا به ارزش ۸۲ هزار و ۷۱۵ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی معامله شد.در این تالار بالغ بر یک میلیون و ۱۶۴ هزار تن انواع قیر، ۳۸۶ هزار و ۲۲۲ تن انواع مواد پلیمری و ۱۵۲ هزار و ۴۲۳ تن مواد شیمیایی، ۹ هزار و ۲۰۰ تن سلاپس واکس، ۵۸۴ هزار و ۱۵۰ تن وکیوم باتوم به فروش رسید.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۵ هزار و ۷۰۸ تن عایق رطوبتی، ۱۶ هزار و ۴۴۷ تن روغن پایه، ۱۵۲هزار و ۲۱۰ تن گوگرد و ۱۵۲ هزار تن لوب کات اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز طی اردیبهشت ماه میزبان معامله ۷۰۸ هزار و ۹۹۳ تن انواع کالا به ارزش ۶۲ هزار و ۹۶۳ میلیارد ریال بود.در این تالار ۶۵۴ هزار و ۴۳۱ تن انواع فولاد، ۲۱ هزار و ۷۳۰ تن انواع مس،۷۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۵۷۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۳۰ هزار و ۷۹۰ تن آلومینیوم، ۴۰۰ تن شمش روی و یک هزار تن کک از سوی مشتریان خریداری شد.

این گزارش می‌افزاید: بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در ماهی که گذشت معامله ۱۶ هزار و ۸۰۸ تن کالا را تجربه کرد.

مقابله با کرونا از طریق رونق فروش اعتباری محصولات در بورس کالا تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد ریالی فولاد مبارکه در بورس کالا گزارش تسنیم| یک پیشنهاد کارشناسی برای حذف رانت در بازار خودرو/ حواله خودروی صفر در بورس کالا عرضه شود

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code