معامله بیش از ۵۳۰ هزار تن انواع محصول در بورس کالا

معامله بیش از ۵۳۰ هزار تن انواع محصول در بورس کالا

بالغ بر ۵۳۰ هزار و ۷۸۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال طی هفته گذشته در بازار فیزیکی بورس کالای ایران دادوستد شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در هفته‌ای که گذشت ۵۳۰ هزار و ۷۸۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد داد وستد قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل رشد یک درصدی را در حجم معاملات تجربه کرد.

همچنین در این مدت در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۹۳ هزار و ۱۴۲ تن انواع کالا به ارزش ۱۰ هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال معامله شد.در این تالار ۸۱ هزار و ۳۱۴ تن فولاد، ۵ هزار و ۳۲۰ تن مس، ۶ هزار و ۱۸۰ تن آلومینیوم، ۱۵۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۳۸ کیلوگرم شمش طلا و ۱۶۰ تن روی از سوی مشتریان خریداری شد.

در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۴۳۷ هزار و ۵۶۳ تن انواع کالا به ارزش ۱۵ هزار و ۴۰۷ میلیارد ریال به فروش رسید.در این تالار ۱۵۷ هزار و ۸۹۴ تن قیر، ۱۰۴ هزار تن وکیوم باتوم، ۷۹ هزار و ۷۹۶ تن مواد پلیمری، ۳۷ هزار تن لوب کات، ۳۳ هزار و ۶۹۲ تن مواد شیمیایی، ۳ هزار و ۶۴۲ تن روغن پایه، ۶ هزار تن سلاپس واکس، ۲ هزار و ۲۱۴ تن عایق رطوبتی و ۱۳ هزار و ۳۲۵ تن گوگرد معامله شد.

این گزارش می افزاید: بازار فرعی بورس کالای ایران هم در هفته گذشته معامله ۷۸ تن ضایعات فلزی را تجربه کرد.

بورس کالا فردا میزبان عرضه سنگین قیر در قالب قرارداد کشف پریمیوم است۵ مزیت عرضه گسترده کالاها در بورس کالا

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code