مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه: ۳۰ درصد حق پخش مسابقات به وزارت ورزش رسید

بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه نشان می‌دهد،‌ ۳۰ درصد درامد حاصل از پخش مسابقات ورزشی در اختیار وزارت ورزش قرار خواهد گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در بند لام تبصره ۹ لایحه بودجه ۱۳۹۹ که از سوی دولت به مجلس ارائه شد، به موضوع حق پخش مسابقات ورزشی پرداخته شد. در این بند آمده بود، به استناد بند پ ماده ۹۲ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، وزارت ورزش و جوانان و سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران مکلف اند درامدهای ناشی از پخشمسابقات ورزشی را به ردیف درآمدی مشخص نزد خزانه داری کل کشور واریزنمایند. وجوه واریزی در اختیار وزارت ورزش و جوانان برای کمک به فدراسیونهای مربوطه و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی قرار خواهد گرفت.

همانطور که در جدول زیر مشخص است در بندی که از سوی دولت در لایحه بودجه گنجانده شده بود سهم وزارت ورزش و صدا و سیما مشخص نشده بود. در همین راستا ابتدا بررسی این بند مراعا ماند اما در ادامه کمیسیون تلفیق در این خصوص اعلام نظر کرده است.

بودجه ایران ,

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه، اگر چه در مرحله اول براساس بند (ل) لایحه بودجه۱۳۹۹؛ ۵۰ درصد حق پخش به وزارت ورزش و جوانان و ۵۰ درصد باقیمانده به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پرداخت می‌شد، ولی در نهایت در کمیسیون مقرر شد ۳۰ درصد این اعتبار به وزارات ورزش و ۷۰ درصد به سازمان صداوسیما پرداخت شود.

بودجه ۹۹ چه زمانی در مجلس بررسی می‌شود؟کمیسیون تلفیق بودجه مصوبه خود را اصلاح کرد/ اخذ مالیات از خودروهای بالای ۷۰۰ میلیون تومان

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code