مشارکت ۱٫۳ میلیون سهامدار در هفدهمین عرضه اولیه امسال بازار سهام

بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار سهامدار در هفدهمین عرضه اولیه امسال بازار سهام مشارکت کردند تا بدین ترتیب رکورد حضور سرمایه‌گذاران در عرضه‌ای اولیه شکسته شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد ۴۹میلیون و ۱۲۵سهم شرکت کلر پارس در حالی در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته به‌عنوان هفدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی "کلر" در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه و هر سهم این شرکت ۲۹۵۰ تومان کشف قیمت شد، که بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار سهامدار در این عرضه مشارکت کردند تا بدین ترتیب رکورد حضور سرمایه‌گذاران در عرضه‌ای اولیه شکسته شود.

همچنین در جریان عرضه اولیه سهام شرکت کلر پارس به هر کد معاملاتی حداکثر ۳۹ سهم با قیمت هر سهم ۲۹ هزار و ۵۰۰ ریال تخصیص یافت.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۲۸۰۰تا ۲۹۵۰۰تومانی برای هر سهم و با سهمیه ۸۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه و مدیر این عرضه نیز شرکت کارگزاری صباتامین و متعهدین خرید هم شرکت سرمایه‌گذاری هامون شمال به میزان ۳۳٫۳ درصد و شرکت کارگزاری صبا تامین به میزان ۱۶٫۸ درصد سهام قابل عرضه بودند.

این گزارش می‌افزاید: شرکت کلر پارس با سرمایه اولیه ۱۰ میلیارد ریالی با هدف سلامت آب شرب کشور و با سرمایه‌گذاری مشترک وزارت نیرو و سازمان تامین اجتماعی در نزدیکی شهر تبریز تاسیس شد و در سال ۱۳۸۴ با انتقال سهام وزارت نیرو به سازمان تامین اجتماعی، بیش از ۹۰ درصد از سهام شرکت کلر پارس در اختیار این سازمان گرفت.

سرمایه‌گذاری در بورس موجب تقویت حوزه اقتصاد و تولید کشور می‌شودشاخص بورس ۵۶۹۴ واحد رشد کرد

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code