محرابی در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی، موکت، کفپوش و صنایع وابسته: ایران رتبه پنجم صادرات انواع کفپوشهای نسجی در دنیا را به خود اختصاص داده است

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت گفت: برگزاری این نمایشگاه می‌بایست با حضور صنایع تامین کنندگان مواد اولیه فرش ماشینی از جمله ریسندگان نخ اکریلیک فرش ماشینی، نخهای پلی‌پروپیلن و نیز سیستم پنبه‌ای، پر رنگ تر از گذشته باشد تا ضمن شناسایی و ارائه این توانمندی ها، شاهد کاهش وابستگی به واردات مواد اولیه مورد نیاز این صنعت باشیم.


به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی، موکت، کفپوش و صنایع وابسته، توسط شرکت توسعه اوراسيا نويد، صبح امروز جمعه ۲۲ شهریور ماه ۹۸، با حضور الیاس حضرتی رئیس کمسیون اقتصادی مجلس، افسانه محرابی مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، جمع دیگری از مدیران و اصحاب رسانه، در سالن شماره ۸ محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح گردید.


افسانه محرابی، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت
افسانه محرابی، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت، در حاشیه افتتاح این نمایشگاه، ضمن رونمایی از برخی دستاوردهای جدید در حوزه فرش ماشینی گفت: صنعت فرش ماشینی کشور با تعداد ۸۷۰ واحد صنعتی تولیدکننده، اشتغال ۲۵ هزار نفر و پتانسیل ارزآوری بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در حوزه انواع کفپوش نسجی ماشینی از مهمترین صنایع حوزه نساجی و پوشاک می‌ باشد.


وی تصریح کرد: اکنون حضور برخی تولیدکنندگان فرش ماشینی با رونمایی از دستاوردهای جدید و دستباف گونه با طرح‌ها و نقشه‌های سنتی و مدرن در حال رقابت در صادرات با کشورهای مطرح دنیا از جمله ترکیه می‌باشند بطوریکه ایران رتبه پنجم صادرات انواع کفپوشهای نسجی در دنیا را به خود اختصاص داده و بهمین منظور حمایتهای همه جانبه و ارائه توانمندهای این صنعت با همکاری سایر دستگاهها بویژه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ضروری و حائز اهمیت می‌باشد.


مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت، با اشاره به حضور مناسب و توانمند تولیدکنندگان بیان داشت: برگزاری این نمایشگاه می‌بایست با حضور صنایع تامین کنندگان مواد اولیه فرش ماشینی از جمله ریسندگان نخ اکریلیک فرش ماشینی، نخهای پلی‌پروپیلن و نیز سیستم پنبه‌ای، پر رنگ تر از گذشته باشد تا ضمن شناسایی و ارائه این توانمندی ها، شاهد کاهش وابستگی به واردات مواد اولیه مورد نیاز این صنعت باشیم.

بنا به این گزارش، در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه، اولین و بزرگترین «فرش پرچم» سرور شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که با تارو پودی از عشق بافته شده، با حضور دکتر محمد مهدی روحانی مدیرعامل مجموعه سرای ابریشم رونمایی گردید.

این «فرش پرچم» که توسط مجموعه سرای ابریشم تهیه شده، در ابعاد ۷*۳ و با بیش از یک میلیون و پانص هزار گره در هر متر مربع توسط هنرمندان خوب کشورمان در شرکت مشهد اردهال بافته شده است.

آیین رونمایی این «فرش پرچم»، در محوطه ورودی سالن ۸ و۹ انجام گردید و در نهایت به بارگاه مقدس اباعبدالله الحسین (ع) اهداء می ‌شود.

گفتنی است، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی، موکت، کفپوش و صنایع وابسته، در وسعت ۳۶ هزار مترمربع و با حضور ۱۳۸ شرکت داخلی و خارجی، از ۲۲ تا ۲۵ شهریور ماه ۹۸، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بر پا می باشد.

خبرنگار: کوروش جمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *