عرضه ذخایر استراتژیک در صورت افزایش غیر منطقی قیمت گوشت

مدیر عامل شرکت پشتیبانی و امور دام گفت: اگر قیمت خرید گوساله زنده از سطح عادلانه تعیین شده یعنی حاشیه بازار محدوده ۲۷ هزار تومان فراتر رود، ذخایر استراتژیک گوشت را وارد بازار می‌کنیم.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسن عباسی معروفان با اشاره به وضعیت مطلوب تولید گوشت در کشور گفت: برنامه‌ریزی دقیقی در ستاد تنظیم بازار با هدف حمایت از روند تولید و همچنین بازار مصرف و سفره مردم اجرایی شده است و امروز نتایج این برنامه ریزی در بازار گوشت کشور به چشم می‌آید.

وی گفت:خوشبختانه قیمت گوشت کاهش قابل توجهی را در بازار تجربه کرده و حجم تولید نیز نشان می‌دهد ادامه این روند مانع از بروز هر گونه مشکلی در بازار خواهد شد.

وی اطمینان داد بازار گوشت شب عید با هیچ مشکلی مواجه نباشد. علاوه بر این برخورد با قاچاق خروجی دام با شدت در دستور کار است .

معروفان تاکید کرد : بازار گوشت در وضعیتی مناسب قرار دارد و بی‌تردید کسانی که قصد دلالی دارند بی‌تردید با زیان مواجه خواهند شد .
او با اشاره به اینکه عرصه ذخایر استراتژیک تا زمان منطقی شدن قیمت‌ها ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: خوشبختانه حجم ذخایر به صورتی است که قدرت دلالان را کاهش داده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code