عربستان قیمت نفت خام عرضه شده در بازار آسیا را کاهش می‌دهد

انتظار می رود عربستان سعودی قیمت بیشتر درجات نفتی را که در آسیا در ماه مارس فروخته خواهد شد کاهش دهد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، انتظار می رود عربستان سعودی قیمت بیشتر درجات نفتی را که در آسیا در ماه مارس فروخته خواهد شد کاهش دهد.

نتیجه نظرسنجی رویترز از چهار پالایشگاه نشان می دهد قیمت رسمی فروش نفت در ماه مارس برای نفت خام سبک عرب احتمالاً ۴۵ تا ۶۵ سنت در هر بشکه کاهش می یابد.

یکی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی تخمین می‌زند قیمت رسمی فروش نفت فوق سبک عرب در ماه مارس یک دلار و ۴۰ سنت در هر بشکه کاهش داشته باشد.

شاخص نفت خام دوبی در خاورمیانه در هفته آخر ژانویه کاهش یافت چون اکثر پالایشگاه‌ها خرید خود را تکمیل کرده‌اند. این در حالی است که شیوع ویروس کرونا در چین تقاضا را در بزرگترین وارد کننده نفت جهان پایین آورده است.

سینوپک، بزرگترین پالایشگاه آسیا اعلام کرده تولید خود را ۶۰۰ هزار بشکه در روز در فوریه کاهش می دهد، البته هنوز مشخص نیست این کاهش تولید چقدر طول بکشد. سود پالایشگاه‌ها برای سوخت جت مخصوصاً به خاطر لغو شدن پروازها سقوط کرده است.

اوپک و متحدانش ۵۰۰ هزار بشکه دیگر از تولید نفت خود کم می کنندقیمت جهانی نفت امروز ۹۸/۱۱/۱۵|قیمت نفت افزایشی شد

ولی هنوز هم افزایش حاشیه‌های سود نفت سوخت سولفور بالا می تواند از قیمت درجات سنگین تر نفت حمایت کند.

انتظار می رود قیمت رسمی فروش نفت متوسط عرب در ماه مارس تغییر چندانی نسبت به ماه گذشته نداشته باشد و قیمت نفت سنگین عرب افزایش یابد. قیمت رسمی فروش نفت عربستان معمولاً در پنجم هر ماه منتشر می شود و قیمت نفت ایران، کویت و عراق با توجه به آن تعیین می‌شود و بر بیش از ۱۲ میلیون بشکه نفت در روزبرای آسیا تأثیر می گذارد.

شرکت بزرگ آرامکوی عربستان قیمت نفت خود را بر اساس توصیه های مشتریان و پس از محاسبه تغییر ارزش آن طی ماه قبل بر اساس سود و قیمت محصولات تعیین می کند.

انتهای پیام/۷۱

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code