شاخص بورس در ارتفاع ۱۲۷۰ هزار واحد با خردادماه خداحافظی کرد

شاخص بورس در ارتفاع ۱۲۷۰ هزار واحد با خردادماه خداحافظی کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴۰هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۲۷۰هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۸میلیارد و ۶۱۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۱هزار و ۵۸۱میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۴۰۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴۰هزار و ۸۲۹واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۷۰هزار و ۶۰۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های بانک ملت، بورس کالای ایران و پتروشیمی پارس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۰۸۵۱واحد، کل (هموزن) ۱۰۴۹۱واحد، قیمت (هموزن) ۶۹۲۹واحد، آزاد شناور ۵۱۸۸۹واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۳۱۳۴۴و ۷۶۹۳۶ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۳۱۳میلیون ورقه به‌ارزش ۵۶۸۵میلیارد تومان در ۸۰۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۷۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۴هزار و ۱۷۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب آهن اصفهان و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های توکاریل، قاسم ایران و داروسازی تولید دارو بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

کاهش شاخص بورس کشورهای عرب خلیج فارسجای پای شاخص بورس در ارتفاع ۱٫۲ میلیون واحد محکم شدشاخص بورس به ارتفاع ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ واحد رسید

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code