شاخص بورس به ارتفاع یک میلیون واحد نزدیک شد

شاخص بورس به ارتفاع یک میلیون واحد نزدیک شد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۴هزار و ۹۳۷هزار واحدی، در ارتفاع ۹۷۳هزار و ۴۹۵واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۵۴۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۱۹۲میلیارد تومان در بیش از ۹۴۵هزار و ۱۸نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۴هزار و ۹۳۷واحدی در ارتفاع ۹۷۳هزار و ۴۹۵ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و مس صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های پارس خودرو، سرمایه‌گذاری سایپا و گروه بهمن با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۸۳۸ میلیون ورقه به‌ارزش ۳۱۹۲میلیارد تومان در ۴۷۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۸۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۱هزار و ۲۴۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهرزمین، پتروشیمی مارون و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، صنعتی بهپاک و افرانت بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

رشد ۴۳ درصدی شاخص بورس در اردیبهشت ماهشاخص بورس دوباره مثبت شد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code