رشد ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۱۸۷۵۵ واحد افزایش، معادل ۴.۳۹درصد رشد کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته‌ای که گذشت تعداد ۴۲۴۷۵ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۱۰۱۴۲ میلیارد ریال در بیش از ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۵۹٫۶، ۲۸ و ۴۰٫۳۱ درصد افزایش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۹۹۷ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز در هفته گذشته در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۰۳۸۵ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۳۷٫۲۸ و ۳۶٫۰۸ درصد کاهش همراه شدند.

در بازار بدهی نیز که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، در این مدت تعداد یک میلیون ۱۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۱۰۶۴ میلیارد ریال معامله شد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۸ بهمن ماه با ۱۸۷۵۵ واحد افزایش معادل ۴٫۳۹درصد رشد کرد و به رقم ۴۴۵۸۹۴ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز با ۶۶۱۰ واحد افزایش معادل ۴٫۷۲ درصد رقم ۱۴۶۵۷۱ واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۵۶۰۸ واحد افزایش به رقم ۳۲۲۰۴۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۹۲۹۴ واحد افزایش به عدد ۹۱۵۹۵۱ واحد رسیدند و به این ترتیب شاخص بازار اول ۵٫۰۹ درصد افزایش و شاخص بازار دوم ۳٫۳۰ درصد رشد را به نمایش گذاشتند.

شاخص بورس ۵۶۹۴ واحد رشد کردشاخص بورس بر قله ۴۴۰هزار واحد نشست

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code