دکتر روحانی در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی، موکت، کفپوش و صنایع وابسته: قرار است این فرش پرچم منقوش با نام اباعبدالله به کربلا و حرم امام حسین (ع) اهدا شود

مدیرعامل مجموعه سرای ابریشم گفت: این فرش نفیس برای نخستین بار درایران با این ابعاد و با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار گره بافته شده است که ما نظیر آن را در ایران نداریم و یکی از ریز بافت ترین فرشی است که در حال حاضر در بازار ایران توسط هنرمندان خوب کاشانی کشورمان بافته شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی، موکت، کفپوش و صنایع وابسته، توسط شرکت توسعه اوراسيا نويد، صبح امروز جمعه ۲۲ شهریور ماه ۹۸، با حضور الیاس حضرتی رئیس کمسیون اقتصادی مجلس، افسانه محرابی مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی، دکتر بهمن حسین زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، پیشکسوتان ورزش، جمع دیگری از مدیران و اصحاب رسانه، در سالن شماره ۸ محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح گردید.

دکتر محمد مهدی روحانی، مدیرعامل مجموعه سرای ابریشم
دکتر محمد مهدی روحانی، مدیرعامل مجموعه سرای ابریشم، درباره فرش پرچم امام حسین (ع) گفت: این فرش نفیس برای نخستین بار درایران با این ابعاد و با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار گره بافته شده است که ما نظیر آن را در ایران نداریم و یکی از ریز بافت ترین فرشی است که در حال حاضر در بازار ایران توسط هنرمندان خوب کاشانی کشورمان بافته شده است.


وی در ادامه افزود: قرار است این فرش پرچم منقوش با نام اباعبدالله به کربلا و حرم امام حسین (ع) اهدا شود.

بنا به این گزارش، در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه، اولین و بزرگترین «فرش پرچم» سرور شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که با تارو پودی از عشق بافته شده، با حضور دکتر محمد مهدی روحانی مدیرعامل مجموعه سرای ابریشم رونمایی گردید.

این «فرش پرچم» که توسط مجموعه سرای ابریشم تهیه شده، در ابعاد ۷*۳ و با بیش از یک میلیون و پانص هزار گره در هر متر مربع توسط هنرمندان خوب کشورمان در شرکت مشهد اردهال بافته شده است.

آیین رونمایی این «فرش پرچم»، در محوطه ورودی سالن ۸ و۹ انجام گردید و در نهایت به بارگاه مقدس اباعبدالله الحسین (ع) اهداء می ‌شود.

گفتنی است، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی، موکت، کفپوش و صنایع وابسته، در وسعت ۳۶ هزار مترمربع و با حضور ۱۳۸ شرکت داخلی و خارجی، از ۲۲ تا ۲۵ شهریور ماه ۹۸، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بر پا می باشد.

خبرنگار: کوروش جمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *