دکتر ستاری از شرکت دانش ‌بنیان کشت و صنعت رعنا بازدید نمود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور٬ از شرکت دانش ‌بنیان کشت و صنعت رعنا٬ در حوزه تولید خرما و گردو بازدید نمود.

به گزارش خبرنگار حوزه عمومی پول بانک٬ دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور٬ عصر امروز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۸ ٬  با حضور در استان البرز٬ از شرکت دانش ‌بنیان کشت و صنعت رعنا٬ که در حوزه تولید خرما و گردو فعالیت می‌ کند، بازدید نمود.

حسن ورشوچی٬ مدیر شرکت دانش‌ بنیان کشت و صنعت رعنا

حسن ورشوچی٬ در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از این شرکت اظهار داشت: شرکت رعنا از سال ۱۳۷۲ تأسیس و اولین و بزرگ‌ترین شرکت زیست‌فناوری گیاهی در ایران محسوب می‌شود که با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه تکثیر نهال‌های مثمر و غیرمثمر در مقیاس انبوه و با استفاده از پیشرفته‌ترین روش‌های کشت‌بافت به تولید نهال اشتغال دارد.

وی افزود: از ابتدای تأسیس این شرکت تاکنون بیش از ۲ میلیون اصله نهال خرما تکثیر و توزیع شده است.

مدیر شرکت دانش‌ بنیان کشت و صنعت رعنا تصریح کرد: در سال ۲۰۱۲ مجتمع رعنا با موفقیت تکنولوژی تکثیر انبوه نهال گردوی خود ریشه ‌زا با کاربرد فناوری کشت بافت را از طریق قرارداد همکاری با یک شرکت اسپانیایی به ایران منتقل نمود و در حال حاضر یکی از دو شرکت دارنده این فناوری در سطح جهان به شمار می‌رود.

ورشوچی٬ مدیر شرکت دانش ‌بنیان کشت و صنعت رعنا بیان داشت: مجتمع رعنا در منطقه صفادشت شهریار قرار دارد و محصولات این مجتمع به کشورهای عراق، کویت، قطر، امارات، اردن، لبنان و سودان صادر می‌شود.

گفتنی است٬ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از گلخانه‌های مختلف شرکت بزرگ رعنا بازدید و در جریان جزئیات فعالیت‌های این شرکت قرار گرفت.

خبرنگار: مهران احمدی

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code