دكتر اکبری در نشست خبری مشترك با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره): سپرده قرض ‌الحسنه در سال ۹۷ به میزان ۶۰ درصد و تسهیلات هم حدود ۷۰ درصد رشد داشته است

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ايران گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ايران، تا امروز در مجموع حدود ۹ میلیارد ریال به صورت بلاعوض به استان‌های سیل ‌زده کمک کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادي پول بانك، نشست خبری مشترك دكتر مرتضي اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ايران و پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، با موضوع اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به آسیب‌دیدگان سیل اخیر، صبح امروز سه شنبه ۲۷ فروردين ماه ۹۸، با جمعي از اصحاب رسانه، در سالن جلسات ساختمان مرکزی بانک قرض‌الحسنه مهر ايران برگزار شد.

دكتر مرتضي اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ايران

دكتر مرتضي اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ايران، در ابتداي اين نشست خبري گفت: علی‌ رغم اینکه سال ۹۷ سال سختی برای مردم بود؛ اما رغبت مردم به قرض‌الحسنه کم نشده و کمک بزرگی برای این بانک بوده است.

وی ادامه داد: میزان سپرده قرض‌الحسنه در سال ۹۷ به میزان ۶۰ درصد افزایش یافت و میزان تسهیلات هم حدود ۷۰ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: در سال ۹۷ به مبلغ ۱۳۲ هزار میلیارد ریال به ۱ میلیون و دویست و سی هزار نفر ارائه داده‌ایم.

دكتر اکبری، اظهار داشت: این میزان در سال ۹۶ به مبلغ ۷۸۲ میلیارد ریال بود که به ۷۵۰ هزار نفر پرداخت شد. از مبلغی که در سال ۹۷ تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده، حدود ۵۰ درصد آن برای معیشت و ازدواج و حدود ۵۰ درصد دیگر برای حمایت از کارآفرینی، فعالیت‌‌های دانش‌بنیان و حمایت از کالا و خدمات ایرانی بوده است.

وي بیان کرد: میانگین تسهیلات قرض الحسنه‌ای که اعطا کرده‌ایم حدود ۱۱ تا ۱۲ میلیون تومان و با کارمزد صفر تا چهار درصد بوده است.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ايران، با اشاره به اقدامات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای کمک به سیل ‌زدگان گفت: از ابتدای سال جاری که این سیل در استان گلستان، آق‌قلا و بندر ترکمن جاری شد، بانک مهر در این زمینه پیشرو بود و سعی کرد در زمینه مسئولیت اجتماعی خود به خوبی عمل کند. لذا حدود ۲ میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیل‌زدگان در استان گلستان ارائه داد.

دكتر اکبری افزود: در استان‌های دیگر که سیل ادامه پیدا کرد، بانک تا امروز در مجموع حدود ۹ میلیارد ریال به صورت بلاعوض به استان‌های سیل‌زده کمک کرده است. امروز نیز با مهندس فتاح تفاهم کردیم که حدود ۱ میلیارد ریال بلاعوض از طرف بانک به کمیته امداد برای کمک به سیل‌زدگان پرداخت شود.

وي اظهار کرد: همچنین برای حدود ۵ هزار نفر وام تا سقف ۵ میلیون تومان با کارمزد صفر تا چهار درصد از طریق کمیته امداد با منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پوشش داده شود و ان‌شاء‌الله بتوانیم در راستای مسئولیت اجتماعی بانک به خوبی عمل کنیم و در تسلی رنج سیل ‌زدگان در مناطق مختلف مؤثر باشیم.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ايران، در پایان سخنان خود گفت: از همه کسانی‌ که در این زمینه همکاری کرده‌‌اند تا این اتفاقات مبارک در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و در کمیته امداد امام خمینی(ره) رخ دهد کمال تشکر و قدردانی را دارم.

خبرنگار: كوروش جمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *