«جنگ خاموش» ــ ۱۲|آیا جنگ بین ایران و آمریکا آغاز شده است؟

جنگ خاموش گاز یکی از اشکال مهم جنگ‌های اقتصادی و ژئواکونومیک بوده و رقابت بر سر سهم‌بری کشورهای دارنده ذخایر گازی از بازار جهانی گاز، یکی از مهمترین، بزرگترین و پیچیده‌ترین جنگ های حال حاضر دنیاست.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون جهان در شدیدترین دوران جنگ کشورها علیه همدیگر به سر می برد. اما جنگ های جاری جهان در هزاره سوم بیشتر از آنکه با شلیک گلوله و انفجار همراه باشند، در جبهه های غیرنظامی فعال هستند.

یکی از مهمترین اشکال جنگ های حال حاضر دنیا، جنگ‌های اقتصادی است. جنگ‌هایی که می توانند بیشتر از جنگ سخت نظامی، روی زندگی مردم تأثیر گذاشته و در حال حاضر در ابعاد و اشکال مختلف در حال انجام هستند و بازیگران این جنگ ها نیز بیشتر ابرقدرت های جهان هستند.

کشور ما ایران، در بین جنگ‌های حال حاضر ابرقدرت های دنیا، جایگاه ویژه ای دارد. در برخی جنگ‌ها، ایران یک جایگاه موثر برای تعیین طرف پیروز دارد و در برخی دیگر از جنگ‌ها، ایران خود یک هدف و در واقع یک طرف جنگ محسوب می‌شود.

در این بین، جنگ خاموش گاز یکی از اشکال مهم جنگ‌های اقتصادی و ژئواکونومیک بوده و رقابت بر سر سهم‌بری کشورهای دارنده ذخایر گازی از بازار جهانی گاز، یکی از مهمترین، بزرگترین و پیچیده‌ترین جنگ های حال حاضر دنیاست.

جنگ خاموش , صادرات گاز ایران ,

«جنگ خاموش» – ۵ | شش چالشِ تبدیل ایران به هاب گازی منطقه/ ضرورت ۴ اقدام فوری تا سال ۲۰۳۰

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code