جعفری در نشست خبری تبیین برنامه‌های موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی: با همکاری شبکه یک سیما برنامه خاک پاک ویژه دفاع مقدس پخش می‌شود

مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی گفت: سومین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطین در تاریخ ۱۱ مهرماه در سالن خلیج فارس موزه برگزار می شود.

 به گزارش خبرنگار حوزه عمومی پول بانک، نشست خبری تبیین برنامه‌های موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در هفته دفاع مقدس، صبح امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه ۹۸، با حضور علی ‌اصغر جعفری، مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن جلسات ساختمان اداری موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی برگزار شد.

علی ‌اصغر جعفری، مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

علی ‌اصغر جعفری، مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، در ابتدای این نشست خبری گفت: یکی از برنامه‌های مهم موزه، نمایشگاه شکار کرکس‌‌ها است؛ از این برنامه در تاریخ ۳۰ شهریور رونمایی می‌شود و تا ۱۵ مهر ادامه دارد، محتوای این نمایشگاه حاوی پهپادهای متجاوزی است که نیروهای نظامی به غنیمت گرفته‌اند.

وی از نمایش پهپاد RQ170 و سامانه بومی پدافندی سوم خرداد که پهپاد آمریکایی را مورد هدف قرار داد و به باغ موزه دفاع مقدس انتقال داده شده است، برای عموم خبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌ها، نمایشگاه “پایان داعش” است که شامل مجموعه‌ای از اسناد و مدارک، ماکت‌های انتحاری، تجهیزات جنگی، وسایل شکنجه و کتاب‌های فرهنگی و فقهی است که از گروه تروریستی داعش به دست آمده و با همکاری سپاه قدس به کشور انتقال داده شد و از تاریخ ۳۱ شهریور در مکان “سراسر نما” ی موزه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، در ادامه افزود: یادواره “شهدای دیده‌بان” در هفته دفاع مقدس با همکاری گردان ۲ پادگان ولی‌عصر(عج) اجرا می‌شود.

جعفری، با اشاره به نقش ارزشمند و تاثیرگذار زنان در دوران دفاع مقدس گفت: همایش “عصمت عاشورایی” یکی دیگر از برنامه‌ها است که در ۳ مهرماه با هدف تقدیر و گرامیداشت شهدا، بانوان جانباز و آزاده، در سالن آزادگان برگزار می‌شود. در این همایش کتاب “عصمت” که در مورد شهیده زن شاخص سال ۱۳۹۸ است رونمایی می‌شود.

وی با بیان نکاتی در مورد عملیات ثامن‌الائمه بیان داشت: یکی دیگر از برنامه‌هایی که با همکاری آبادانی‌های مقیم تهران اجرا می‌شود، بزرگداشت شهدای عملیات ثامن‌الائمه است که در تاریخ ۴ مهرماه در سالن خلیج فارس برگزار می‌شود.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس، با اشاره به نقش سینما در حوزه دفاع مقدس گفت: برنامه‌ “انتهای خیابان سرو” روزهای یکشنبه در سالن هویزه به نمایش و نقد فیلم‌های دفاع مقدس می‌پردازد، همچنین فیلم “آن ۲۳ نفر” با حضور عوامل آن فیلم، از تاریخ ۳۱ شهریور تا ۷ مهرماه در مکان “خلیج فارس” موزه، اکران می‌شود.

جعفری گفت: برنامه “تاریخ زنده” با هدف آسیب‌شناسی تاریخ شفاهی دفاع مقدس با حضور اساتید و فعالان این حوزه در تاریخ یکم مهرماه در مکان “قصرشیرین” حوزه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به دستاوردهای دفاعی بیان کرد: نمایشگاه دستاوردهای دفاعی با مشارکت نیروی هوا فضای سپاه، از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه در خیابان “سرو” موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به نمایش درمی‌آید.

مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، اظهار نود: سومین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطین در تاریخ ۱۱ مهرماه در سالن خلیج فارس موزه برگزار می شود.

جعفری، با اشاره به برنامه “آیین رونمایی” موزه که به تازه‌های نشر حوزه دفاع مقدس می‌پردازد، افزود: در تاریخ ۳ مهرماه از مجموعه‌ کتاب‌های اسناد تبادل اسرا و آزادگان با مشارکت سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس در سالن هویزه رونمایی و در ادامه این برنامه از تازه‌های نشر مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در مکان خلیج فارس رونمایی می‌شود.

مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بیان کرد: یکی از کار‌های خوب که در سال گذشته انجام دادیم تهیه اطلس گردشگری دفاع مقدس بود که فاز اول آن برای تهران با همکاری شهرداری‌های مناطق ۲۲ گانه آماده شده و فاز دوم آن نیز برای استان‌های درگیر جنگ نیز به زودی آماده می‌شود.

وی با اشاره به رایگان بودن بازدید از این موزه در هفته دفاع مقدس گفت: با همکاری وزارت آموزش و پرورش قرار است روزانه دانش‌آموزان برای بازدید از موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اعزام شوند، ضمن اینکه قرار است اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی نیز از موزه دفاع مقدس صورت بگیرد.

جعفری یادآور شد: با همکاری شبکه یک سیما برنامه خاک پاک ویژه دفاع مقدس پخش می‌شود، این برنامه به صورت جُنگ بوده و در باغ موزه ضبط می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت شهدای اقلیت دینی اظهار کرد: با همکاری سفارت ارمنستان قرار است کرسی شهدای ارمنی در یکی از دانشگاه‌های این کشور برگزار شد.

مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی با تأکید بر اهمیت تبیین علمی دفاع مقدس بیان داشت: تمامی عملیات‌های ما در جنگ بر اساس مبانی علمی و مطالعاتی بوده و چنانکه برای یک عملیات تا دو سال بر روی آن وقت صرف می‌شد تا بتوان عملیات را انجام و در آن پیروز شد بر این اساس ما نیز باید بتوانیم به تبیین نظری و علمی دفاع مقدس بپردازیم، در این راستا ما بیش از ۶۵ پروژه تحقیقاتی انجام دادیم، همچنین از ۱۰۵ پایان‌نامه ارشد و دکتری حمایت کرده و بر هر پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد ۴ تا ۵ میلیون و پایان‌نامه دوره دکتری نیز ۶ تا ۷ میلیون از جانب موزه دفاع مقدس کمک شده است ضمن اینکه برنامه‌های حمایتی دیگری مانند انتشار این پایان‌نامه‌ها را در برنامه‌های خود داشته‌ایم.

گفتنی است، در پایان این نشست خبری، از دو پوستر «شکار کرکس‌ها» و «پایان داعش» رونمایی شد.

خبرنگار: مهران احمدی

 

 

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *