جذب روزانه هزار میلیارد تومان نقدینگی در بازار سرمایه به کنترل تورم کمک می‌کند

جذب روزانه هزار میلیارد تومان نقدینگی در بازار سرمایه به کنترل تورم کمک می‌کند

نماینده مجلس یازدهم با اشاره به جذب روزانه هزار میلیارد تومان نقدینگی در بازار سرمایه گفت: اگر بازار سرمایه همین هزار میلیارد تومان را جذب نمی‌کرد مسلما نقدینگی در جامعه تاثیر منفی‌تری در بازار طلا، ارز و مسکن می‌گذاشت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی داورانی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به انتقاد یکی از مسئولان درباره اینکه اگر نقدینگی به جای بورس به سمت تولید هدایت می‌شد، تورم لجام گسیخته در بازار ارز، طلا و مسکن ایجاد نمی‌شد، گفت: بخش زیادی از سرمایه و نقدینگی در کشور به سمت بازار سرمایه رفته که این بازار در بخش تولید هم هست.

وی افزود: درست است که در بازار ثانویه معاملات در حال انجام است اما بازار ثانویه ظرفیت تبدیل به بازار اولیه را دارد یعنی افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل همان منابع صورت می‌گیرد و طرح‌های جدیدی هم ارائه می‌شود.

پورابراهیمی تاکید کرد: اولویت‌ها در بازار سرمایه باید برای تشکیل پروژه‌های جدی و افزایش سرمایه شرکت‌ها فراهم شود تا آن بخش مورد نیاز به سمت تولید برود.‌ براساس برآوردها روزانه هزار میلیارد تومان نقدینگی به سمت بازار سرمایه حرکت می‌کند که قابل کنترل است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس به خانه ملت گفت: اگر بازار سرمایه همین هزار میلیارد تومان را جذب نمی‌کرد مسلما نقدینگی در جامعه تاثیر منفی‌تری در بازار طلا، ارز و مسکن می‌گذاشت اما بازارهای موازی کار خودشان را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code