تکمیل ادامه آزادراه همت-کرج ۱۰ سال پس از کلنگ زنی

مقام مسئول شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از تکمیل ادامه آزادراه همت-کرج تا پایان سال خبر داد. قرار بود این پروژه سال ۸۹ و حدود یکسال پس از کلنگ زنی به بهره برداری برسد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، منوچهر رحمانی مدیرکل دفتر امور مجریان شرکت ساخت درباره ادامه آزادراه همت-کرج اظهار کرد: این پروژه بیشترین میزان تملک را در بین پروژه های کشور داشته است، باید از بین ۴ پادگان رد می شدیم و از سوی دیگر نیاز به خریداری ۲۵۰ خانه بود. خانه هایی که بعد از انقلاب ساخته شده و معمولا سند نداشتند، همچنین تنش های اجتماعی بسیاری هم وجود داشت.

وی با اشاره به این که به دلیل مشکلات بسیار، شورای تامین به موضوع ورود پیدا کرد، ادامه داد: علی رغم اینکه طول پروژه ۱۵ کیلومتر بود اما حدود ۱۲میلیون متر مکعب عملیات خاکی داشت که در احداث کمربندی جنوب به طول ۱۲۵ کیلومتر هم چنین عملیات خاکی نداشتیم. در مجموع از ۱۵کیلومتر پروژه ۵ کیلومتر آن طی سال های گذشته اتمام و اکنون زیر ترافیک قرار دارد. ۱۰کیلومتر دیگر باقی مانده هم تا ۱۵ اسفند به اتمام می رسد.

به گفته رحمانی هزینه ساخت این ۱۵ کیلومتر حدود ۶۴۰ میلیارد تومان است که از این میزان تا کنون ۲۳۰ میلیارد هزینه تملک بوده و برخی پرونده ها نیز در مسیر دادگاه است.

وی افزود: همزمان با شروع این پروژه، ساخت کمربندی شمال را نیز طی امضای تفاهم نامه ای با شهرداری شروع کرده ایم.

وی با اشاره به این که پروژه آزاد همت-کرج از سال ۹۲ شروع شد، تصریح کرد: در نقشه اولیه کرج به امام حسین (ع) وصل می شد اما اکنون اصلاح شده و یک رینگ شمالی دارد. این رینگ شمالی۶ تقاطع دارد که ترافیک را از شمال کرج به بلوارهای کرج تخلیه می کند و در ادامه باید به آبیک اتصال پیدا کند.

به گزارش تسنیم، فاز اول آزادراه همت-کرج آبان ماه سال ۹۱ و با حضور علی نیکزاد وزیر اسبق راه و شهرسازی به بهره برداری رسیده بود. بر اساس وعده های داده شده قرار بود این پروژه سال ۸۹ و یکسال پس از کلنگ زنی به بهره برداری برسد.

خلف وعده در افتتاح ادامه آزادراه همت-کرج

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code