توزیع کود اوره دوباره متوقف شد

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از توقف مجدد تولید کود اوره توسط شرکت‌های پتروشیمی خبر داد و درباره عواقب این امر و تاثیر آن در امنیت غذایی کشور هشدار داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از توقف مجدد تولید و تحویل کود اوره به جامعه کشاورزی خبر داد.

وی دلیل این امر را قطع خوراک گاز شرکت های پتروشیمی عنوان و ابراز نگرانی کرده است که تداوم این روند موجب کاهش تولید محصولات بخش کشاورزی و تهدیدی برای امنیت غذایی کشور است.

توزیع کود شیمیایی کشاورزی مختل شد/ گلایه کشاورزان از وزیر نفتافزایش مصرف گاز خانگی تولید کود اوره را کاهش دادکشاورز: پتروشیمی‌ها برای دادن کود به کشاورزان شاخ نشان می‌دهندافزایش ۳۰ درصدی تحویل کود به کشاورزان در پی رشد بارندگی‌ها

بنابراین گزارش این مقام مسئول پیش از این در تاریخ ۲۹ دی ماه سال جاری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم از کاهش کود اوره تحویلی به جامعه کشاورزان خبرداده بود.

عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در دی ماه در نشست مدیران سازمان تعاون روستایی وضعیت تحویل کود توسط شرکت های پتروشیمی انتقاد کرد و اظهار داشت: «برای تأمین کود و جلوگیری از قطع آن باید به پتروشیمی‌ها التماس کنیم و چنان شاخی به ما نشان می‌دهند که گوشت تنمان آب می‌شود.»

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code