تحریم های غرب بر روسیه بی اثر بوده است

سیاستمدار مشهور فرانسه با اشاره به قراردادهای تجاری مسکو با چین، ژاپن، ویتنام، اندونزی، هند و ترکیه گفت جریمه های اقتصادی اروپا علیه روسیه هیچ تاثیری بر رشد اقتصادی این کشور نداشته است و آن را منزوی نکرده است.

تحریم های غرب بر روسیه بی اثر بوده است – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ژان پیر چونمنت، سیاستمدار مشهور فرانسه گفت جریمه های اقتصادی اروپا علیه روسیه هیچ تاثیری بر رشد اقتصادی این کشور نداشته است و اضافه کرد طرح منزوی کردن روسیه اشتباه بوده است.

وی در دیدار با کمیته سنای فرانسه در امور خارجه و نیروهای دفاعی و مسلح گفت روسیه در نتیجه این تحریم ها به کشورهای آسیایی روی آورده است.

چونمنت با اشاره به قراردادهای تجاری مسکو با ژاپن، ویتنام، اندونزی، هند و ترکیه گفت روسیه تجارت بین الملل خود را مخصوصا به سمت چین تغییر مسیر داده است.

وی گفت:« بنابراین، به نظر من این تصور که روسیه منزوی شده است، اشتباه است».

طبق گفته چونمنت، تجارت دوجانبه روسیه با فرانسه در حال حاضر به ۱۵ میلیارد یورو می رسد. تجارت روسیه با آلمان هم حدود ۶۰ میلیارد یورو است.

تولید نفت روسیه به ۱۱٫۲۸ میلیون بشکه در روز رسیدذخایر ارزی روسیه به مرز ۵۶۰ میلیارد دلار رسید

روابط بین روسیه و کشورهای غربی طی ۶ سال گذشته پس از حمایت بروکسل از اعمال جریمه های اقتصادی توسط واشنگتن، به شدت کاهش یافته است.

سیاستمدارانی از کشورهای اروپایی بارها خواستار لغو این اقدامات تنبیهی شده اند چون این تحریم‌ها را مانعی برای تجارت و رشد اقتصادی می دانند.

انتهای پیام/۸۳

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code