معرفی بانک پارسیان

بانک پارسیان

بانک پارسیان زیر مجموعه یکی از مهم ترین شرکت های مالی و اعتباری در ایران می باشد . این بانک شرکت خدمات مالی و بانکداری می باشد که به عنوان یکی از قدرتمند ترین بانک های خصوصی در ایران شهرت یافته است .

تاریخچه بانک پارسیان

این بانک خصوصصی در سراسر ایران ۲۹۳ شعبه فعال دارد . فعالیت بانک پارسیان از سال ۱۳۸۰ به عنوان دومین بانک خصوصی ایرانی فعالیت خود را آغاز نمود . این بانک پس از ۱۱ سال از فعالیت حرفه ای خود در سال ۱۳۹۰ بیش از ۱۰۱ هزار میلیارد ریال درآمد داشته است . با توجه به حجم مبادلات انجام گرفته در این بانک ، پارسیان به عنوان هشتیم شرکت بزرگ ایران نام گرفت .

بانک پارسیان هم اکنون پس از بانک ملی ، بانک ملت و بانک مسکن به عنوان سومین بانک بزرگ در ایران از نظر سرمایه بحساب می آید . براساس اعلام مسئولان این بانک هم اکنون بانک پارسیان از نظر سرمایه مالی ۱۳۲۰ میلیارد تومان سرمایه مالی دارد .

این بانک در شهریور ۱۳۸۰ رسما در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسید و مجوز فعالیتش از بانک مرکزی تا پایان این سال تایید گردید فعالیت رسمی بانک از اسفند ماه ۱۳۸۰ رسما آغاز گردید .

پارسیان تنها یک بانک مالی و اعتباری نیست بلکه این شرکت بزرگ مالی از زیر مجموعه های بسیار زیادی تشکیل یافته است که به ارائه خدمات مالی و اعتباری می پردازند از زیر مجموعه های این بانک می توان به موارد زیر اشاره کرد :

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان
شرکت تأمین خدمات کاسپین
شرکت لیزینگ پارسیان
شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان
شرکت توسعه ساختمانی پارسیان
شرکت بیمه پارسیان
شرکت گسترش هتل‌های لوتوس پارسیان
شرکت کارگزاری پارسیان
شرکت صرافی پارسیان
شرکت خدمات بیمه‌ای امین پارسیان
شرکت خدمات مشاور خرد پیروز
شرکت تأمین اندیش پارس
شرکت صبا تأمین پارسیان
شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان
شرکت یاری‌رسان پارسیان
صندوق قرض‌الحسنه پارسیان
صندوق سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان
شرکت هلدینگ هتل‌های پارسیان

شایان ذکر است بانک پارسیان به عنوان دومین بانک خصوصی ایرانی با داشتن ۴۵٪ درصد از کل منابع بانک‌های خصوصی و سهم ۴۲٪ درصدی از کل تسهیلات اعطایی توسط بانک‌های خصوصی به عنوان بزرگترین بانک خصوصی ایرانی بحساب می آید .

آدرس ساختمان اصلی بانک پارسیان : شهرک قدس(غرب) ، بلوار شهید فرحزادی، خیابان زرافشان، شماره ۴ کدپستی ۱۴۶۷۷۹۳۸۱۱

نلفن های تماس : ۰۲۱۸۱۱۵۱۰۰۰

تلفن تماس مغایرت در خرید های اینترنتی :‌۲۳۱۸

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code