افزایش سود وام و اخذ یارانه‌های دولتی از دلالان مسکن مهر

معاون وزیر راه از ۲ راهکار برای تعیین تکلیف مسکن مهر دلالان خبر داد و گفت:‌علاوه بر افزایش نرخ سود وام به ۱۸ درصد،یارانه‌های دولتی هزینه شده در مسکن مهر نیز از دلالان دریافت می‌شود.

افزایش سود وام و اخذ یارانه‌های دولتی از دلالان مسکن مهر – اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حبیب‌الله طاهرخانی اظهار کرد: برخی از مالکان واحدهای مسکن مهر که در چارچوب دلالی قرار گرفته اند، قاعدتاً واحد را تحویل نمی‌گیرند و به‌دنبال مشتری هستند. به این منظور دو ساز و کار متفاوت را برای ساماندهی این واحدها در نظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: برنامه اول ما افزایش میزان سود تسهیلات این قبیل واحدهای مسکن مهری است. به این منظور نرخ تسهیلات این واحدها از ۴ درصد کنونی به ۱۸ درصد افزایش می‌یابد؛ دومین راهکار نیز، اخذ هزینه کمک‌ها و تسهیلاتی است که در مرحله آماده‌سازی و محوطه‌سازی، توسط دولت به این واحدها شده است.

طاهرخانی بیان کرد:‌ در سایت‌های مختلف مسکن مهر و به‌ویژه سایت‌هایی که هزینه آماده‌سازی و محوطه‌سازی، بالا بوده کمک‌های دولتی زیادی به این واحدها انجام شده است. یکی از ساز و کارهای ما برای مبارزه با دلالی واحدهای مسکن مهر، اخذ این هزینه‌ها از مالکانی است که واحد خود را تحویل نمی‌گیرند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: پس از مصوبه‌ بانک مسکن و با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی با طی مراحل قانونی، این اقدام به احتمال زیاد تا پیش از پایان سال جاری، عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code