افتخار بانک کشاورزی،حمایت از تلاش کشاورزان شریف است

روح اله خدارحمی:

افتخار بانک کشاورزی،حمایت از تلاش کشاورزان شریف است

روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی طی پیامی، با تبیین شرایط فعلی بانک و هدف گذاری های آتی، ۲۱ خرداد سالروز تاسیس بانک کشاورزی را تبریک گفت. متن این پیام را در پی ملاحظه می کنید.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، بانک کشاورزی امروز ۲۱ خرداد ۱۳۹۹، هشتاد و هفتمین سال خدمت­رسانی و حمایت مؤثر از بخش کشاورزی را آغاز می­ کند. در طول سال­ های فعالیت بانک، سوابق درخشانی از همکاری و همدلی و بسیج امکانات و نیروها برای حمایت از تولید کشاورزی و فعالیت ­های وابسته به آن به چشم می­ خورد. در این مجال، مایلم به سه ویژگی عمده فعالیت بانک با هدف تقویت مبانی کارکرد این بانک بزرگ اشاره کنم.

نکته اول، سعی بلیغ و اهتمام جدی بانک به تحقق رسالت "تأمین مالی کشاورزی" است در تمامی سال­ های فعالیت خود، بانک کشاورزی به عنوان منبع اصلی تأمین اعتبارات کشاورزی، نقش بی­ همتای خود را در عرصه کاملاً رقابتی صنعت بانکداری حفظ کرده است و با استفاده از تخصص و دانش بانکی، جایگاه ویژه ­ای در بین بانک ­های بزرگ کشور به دست آورده است. رشد چشمگیر منابع سپرده­ای و اثبات قابلیت در زمینه تأمین ۶۰ تا ۷۰ درصد اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی از جمله شواهد این ادعا است. در نتیجه این تلاش ­ها، بانک تا حدود زیادی از عهده تکالیف خود در زمینه حمایت مالی از بخش کشاورزی برآمده است.

دومین نکته مهم، اهتمام همیشگی بانک به مدرن ­سازی کشاورزی و ایجاد افق ­های جدید در این بخش است. در گذشته ایجاد کشت و صنعت­ ها، دامداری­ ها، مرغداری ­ها و صنایع تبدیلی و در سه سال اخیر توسعه گلخانه­ ها و اجرای طرح­ های پرورش ماهی در دریا و ایجاد پایانه­ های صادراتی و سردخانه­ های پیشرفته از جمله اقداماتی است که برای مدرن­ سازی کشاورزی دنبال می ­شود.

نکته سوم، حرکت در مسیر استفاده از فناور ی ­های نوین و بانکداری دیجیتال است، به ­نحوی که بانک امروزه در زمره چهار یا پنج بانک بزرگ کشور از نظر صدور کارت­ های بانکی و به کارگیری ابزارهای پذیرش تراکنش ­های بانکی قرار دارد.

با این همه، آنچه که بیش از همه چیز، مایه مباهات و افتخار کارکنان بانک کشاورزی است همانا حمایت از تلاش کشاورزان شریف و زحمت­کش کشور است کشاورزانی که با تلاش چشمگیر خود مایه دلگرمی و اطمینان ملت بزرگ ایران از بابت تأمین غذا و مایحتاج خود شده ­اند و با تولیدات پرثمرخود، بنیان محکمی برای تأمین امنیت غذایی و خوداتکایی کشور در مقابله با فشارهای ظالمانه دشمنان فراهم آورده است.

با کمال امتنان سالروز تأسیس بانک پرافتخارمان را به همکاران خوبمان در سراسر کشور و مشتریان وفادار و گرامی بانک تبریک و تهنیت عرض می­ کنم و امیدوارم همه ما با یاری خداوند متعال در سال جهش تولید، در مسیر ارائه خدمات بهتر به هموطنان و حمایت بیشتر از جامعه کشاورزی کشور روز به ­روز موفق ­تر باشیم.

پیروز و سربلند باشید

منبع : ایبنا

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code